Hradeckého první gól, Duba chválí obrannou práci

Aktuální zprávy
NE 23. 11. 2003
Z n o j m o - Sparta, která se letos potýká s nebývalou marodkou, nedokázala ve Znojmě urvat důležité body. Orli i přes festival promarněných vyložených šancí zaslouženě zvítězili. Vítěznou branku vstřelil znojemský odchovanec <b>Tomáš Hradecký</b>, jehož to byla letošní první extraligová trefa. „Ten puk se tak nějak divně odrazil a dával jsem ho vlastně kolenem,“ pochvaluje si štěstí, které se v jednu chvíli přiklonilo na jeho stranu.
I on se dostal do vícero brankových příležitostí, které stejně jako ostatní nedokázal využít. „Dneska jsem mohl dát minimálně dva góly do prázdné brány,“ lituje zmařených střel. Duel se Spartou přinesl znojemským divákům určitě nejpěknejší utkání, jaké letos mohli shlédnout. „Bylo to velice dobré utkání, které se divákům muselo určitě líbit. Bylo spoustu šancí a taky vítězství. Neměli jsme štěstí, poslední dobou nám to tam moc nepadá. Musíme to zlomit a doufám, že to začne už v příštím utkání,“ projevil šťastný střelec spokojenost s utkáním.

V prvním utkání na Spartě si vítězství připsal na své konto velký vzor znojemské brankáře Tomáše Duby Petr Bříza. Tentokrát to bylo naopak. „Dneska jsem určitě spokojen, výhra nad Spartou potěší. Už to konečně zase přišlo, jsem hrozně rád, dneska jsme byli lepší a vítězství bylo určitě zasloužené. Podle toho, jak jsme hráli, to mohlo skončit daleko víc, čtyři, pět jedna. S výsledkem jsme spokojeni a myslím si, že s hrou ještě daleko víc,“ těší Dubu zisk bodů právě proti jeho kmenovému klubu. Jako obvykle si neodpustil vyseknout poklonu svému staršímu kolegovi v bráně Sparty: „Jediný, kdo dneska předváděl dobré výkony ze Sparty, byl určitě Bříza. Pokazil nám hrozně šancí.“ To, že vyhráli, přičítá hlavně výborné obranné práci celého týmu: „Sparta nijaké vážnější šance neměla, kluci hráli výborně dozadu, musím je pochválit. Jediná šance byla ta, co z ní padl gól a to ještě těsně před koncem třetiny. Zbytečně jsme zbrkle útočili, ztratili jsme puk a oni z přečíslení dali góla.“

NEWSLETTER