47'
49'
56'

Bravo! Znojmo přibalilo Třebíči na cestu pět gólů

Nejvyšší výhra v sezóně. Čisté konto. Posun z posledního místa tabulky vzhůru. Pondělní večer přinesl znojemskému hokeji a jeho příznivcům samá pozitiva. Orli totiž zvládli důležité derby proti Třebíči, které nasázeli pět gólů. Dvakrát se trefili Sklenář a Šťovíček, jednou Hruška. Nulu v brance a třicet úspěšných zásahů zaznamenal Dominik Groh.

Na velmi solidně zaplněném znojemském stadionu se oba týmy zpočátku jen oťukávaly. Třebíč byla častěji v útočném pásmu, nicméně na Groha vyslala pouze několik zahřívacích střel. Přesto si svou aktivitou vysloužila první přesilovku. V početní výhodě sice kombinovala před svatyní Orlů, nicméně stále chybělo to nejdůležitější, tedy přesná střela. Navíc sami Horáci faulovali, síly na ledě se vyrovnali a domácí si poté vyzkoušeli i zkrácenou převahu. A ta vyšla na výbornou. Krátký tlak korunoval parádní střelou Jan Hruška. Ještě ani nedozněly oslavy přesilovkové trefy a tribuny se rozburácely podruhé. Mareš vyslal dlouhým pasem do samostatného úniku Dominika Sklenáře , který po šikovné kličce navýšil na 2:0.

Po dvou rychlých gólech si hostující střídačka vyžádala oddechový čas, po němž se hra zase trochu uklidnila. Závěrečné minuty prvního dějství už ubíhaly rychle, bez zbytečných přerušení a ve výborné atmosféře. Další změnu skóre už však nepřinesly.

Start prostřední části přinesl emoce na tribunách, ale i na ledové ploše. Brzy začalo docházet k prvním potyčkám a rozhodčí za ně bez milosti trestali. Znojemští byli v této části zápasu o poznání nebezpečnější a před třebíčskou klecí to dvakrát zavánělo dalším zvýšením skóre. Nejdříve to zkoušel dorážkou z bezprostřední blízkosti Matuš, z individuální akce nepřesně zakončoval Šťovíček. Také třebíčští hokejisté se snažili zaměstnávat Groha, střelecké pokusy z větší vzdálenosti však znojemský gólman zvládal odrážet, takže si poradil i s Furchovou tvrdou ránou. Trochu více štěstí pak měl při dorážce Bittnera, který si najel až před hranici brankoviště.

Znojemští se opět dostali ke slovu v posledních minutách třetiny a předvedli několik slibných střídání. Více klidu na domácí hokejky mohl přinést po pěkné kombinaci zakončující Svoboda, gólem zaváněl i Šťovíčkům pokus. Pořádný kus smůly měl zase Zahradníček, který se ve slibné pozici tak opřel do střely, až zlomil hokejku. Bezbranková dvacetiminutovka tak dávala tušit, že nás čeká ještě hodně napínavé vyvrcholení duelu.

Horácká Slavia šla do třetí třetiny s jasným cílem a dlouho se jí dařilo zaměstnávat domácí defenzívu. Opět ale chyběl větší důraz v zakončení. Proto vzali situaci pevně do svých rukou Orli a v rozmezí dvou minut dvakrát skórovali. Trefu, která přinesla do znojemských řad uklidnění, zařídil Martin Šťovíček . Ten dostal kotouč naservírovaný jako na zlatém podnose do mezikruží a nemohl jinak, než jej napálit až za záda Jekela. Rychlou pojistku poté vykouzlil po rychlém protiútoku Dominik Sklenář a více než dvě tisícovky diváků v ochozech už začínaly tušit, kdo ovládne derby.

Stadionem už se proháněly mexické vlny a Orli ještě stále neměli dost. O pověstnou „pátou“ se postaral únikem dva na jednoho ve vlastním oslabení Martin Šťovíček. Třebíč pokračovala ve své nevydařené přesilovce, ale z její strany už to byla jen marná snaha o korekci skóre. Znojmo si tak naprosto zaslouženě dokráčelo pro dominantní vítězství v poměru 5:0.

Václav Baďouček (Znojmo): Dneska bych chtěl začít od hodnocení diváků. Chtěl bych jim poděkovat za skvělou kulisu, kterou dokázali vytvořit. Myslím si, že hráči se jim za to odvděčili. Bylo to pěkné utkání, které sice skončilo 5:0, ale nebylo vůbec jednoduché. Mimo prvních asi deset minut, kdy nás Třebíč dostávala mírně pod tlak, tak jsme utkání měli ve své režii. Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů v sezóně s minimem chyb, maximem důrazu a konečným proměňováním šancí. Věřím, že kluci si ten elán z derby přenesou do dalších utkání. Teď nás čeká zápas v Prostějově a následně domácí utkání se Slavií, které může hodně napovědět.

Kamil Pokorný (Třebíč): Začali jsme docela dobře, ale potom přišly dvě velké chyby. První chybou byl zbytečný faul v útočném pásmu, který soupeř v přesilové hře potrestal gólem. Druhá velká chyba bylo špatné střídání a tím jsme soupeře dostali na koně. Chtěli jsme je udržet dole, aby byli více nervózní. Ve druhé třetině jsme tlačili, měli jsme tam šance a dokázali jsme ubránit i šance domácích. Konec zápasu jsme chtěli zdramatizovat a vstřelit kontaktní gól. Bohužel Znojmo naopak navýšilo svůj náskok na 3:0 a od té doby bylo jasné, že s tím zápasem už nic neuděláme. Soupeř byl dneska hladový, dravý, produktivní s velice dobrou koncovkou a díky tomu vyhrál. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a mrzí mě, že museli vidět takovou porážku.