Nevoga aréna

Nevoga aréna je domácím stánkem profesionálního hokejového klubu Orli Znojmo. Zimní stadion byl otevřen v roce 1970 a o sedm let později zastřešen. Do roku 1996 byly na stadionu pouze tribuny na stání. Ledová plocha je k dispozici deset měsíců v roce. V létě je instalována plocha pro in-line bruslení.

Zimní stadion - vnitřní pohled

Název stadionu: Nevoga aréna
Adresa: Dvořákova 21, Znojmo
GPS souřadnice: 48°51´37.283"N, 16°2´37.076"E
Provozovatel: Město Znojmo
Postaven: v roce 1970, zastřešen 1977
Návštěvní řád: Návštěvní řád
Zakázané předměty

Technické údaje

Kapacita: 4 800 míst
Velikost ledové plochy: 59,6 x 28,6 m

Rozlehlá hala se dvěma velkými tribunami, kratší stěny jsou prosklené, střecha je z montované konstrukce. Za hlavní tribunou, která je celá k sezení, je zázemí pro domácí tým a kanceláře klubu. Protější tribuna je ve spodní části k sezení, horní část má sektory ke stání. Za brankou směrem k parkovišti je nízký sektor k sezení a sektor hostí na stání, za druhou brankou je prosklený Sportbar, ze kterého je možné sledovat dění na ledě, a zázemí hostujícího týmu. Prostory VIP a pro novináře jsou umístěny v prosklených lóžích nad hlavní tribunou. U stropu na obou delších stěnách stadionu jsou umístěny kabiny pro televizní kamery a komentátory, rozhlasového reportéra, prostory pro techniky, obsluhu televizní kostky a redakci www.hcorli.cz.

Informační vybavení

Stadion je od podzimu 2003 vybaven zobrazovacích zařízení. Osmiboký hranol zavěšený nad středem ledové plochy obsahuje čtveřici velkoplošných obrazovek a čtveřici informačních panelů.

Kostka je vyrobena ze železné pozinkované konstrukce o průměru 8,5 m a váze 5 tun. Má čtyři japonské obrazovky o úhlopříčce 355 cm a čtyři výsledkové plochy velké 250 cm. Vyrobena byla v rekordním čase šesti týdnů (běžná doba výroby je až 15 týdnů) a firma TOP SERVIS Toshiba ji montovala přibližně 50 hodin. Zavěšení kostky je dvakrát jištěno a automatický systém umožní v případě potřeby její spuštění nebo vytažení za 5 minut.

Zimní stadion - vnitřní pohled