CHANCE liga - so 3. 2. 2024
Frýdek-Místek

Venkovní trápení pokračuje, z Frýdku se Orli vrací bez bodů

Vzájemné zápasy dosud vždy ovládl domácí tým a to se potvrdilo i dnes. Domácí do zápasu vstoupili velmi aktivně. Avšak první velkou šanci měli hosté, kdy Pavel Jenyš rozezvonil tyč za zády Mokreho. Rysi pokračovali v tlaku a po úvodní třetině odcházeli s dvoubrankovým vedením. V první polovině druhé třetiny přišlo jediné vyloučení celého zápasu. Na trestnou lavici po vzájemné potyčce společně usedli Jan Berger a Michal Hotěk. Hra pokračovala v pěti na obou stranách. Minutu poté se potřetí v zápase rozvlnila branková síť za Janem Kavanem. Znojemští hokejisté se dokázali dostat zpět na rozdíl jediného gólu po přesných střelách Pavla Jenyše a Martina Šťovíčka. Tím druhá třetina neskončila. Poslední slovo v ní měli opět domácí po zásahu Michala Hotěka. Deset minut před koncem zápasu snížil stav na 4:3 Jan Hruška, avšak následný tlak Orli už využít nedokázali. Bez zisku bodů nadále zůstávají na posledním místě tabulky.

Sobotní duel s nováčkem ze Znojma, které do haly Polárka přijela povzbudit početná skupinka fanoušků, se totiž prakticky hrál o šest pomyslných bodů. Bylo tedy otázkou, jak důležitost tohoto střetnutí hráčům oběma týmů sváže ruce a nohy. Do první vážnější šance se dostal hostující Jenyš, který dostal puk ideálně do úniku a po jeho následné střele zacinkala horní tyč Mokreho branky. Na druhé straně zase halou zahučelo při velké příležitosti Haase, který zakončoval bohužel z velkého úhlu a puk se mu tedy za brankovou čáru dopravit nepodařilo. O tom, jak velká pomoc od Ocelářů dorazila se diváci v hale přesvědčili v čase 08:47, kdy po Šenkeříkově nahození na znojemskou bránu stačil puk jemně tečovat Michal Ramik - 1:0. Čtyři minuty před první přestávkou se podařilo Hoťkovi obrat o puk Zahradníčka. Přerovský rodák si to následně zamířil do útočného pásma soupeře, kde se mu naskýtala možnost přihrávky na volného Haase. Michal Hotěk se nakonec rozhodl o zakončení na vzdálenější tyč a v Polárce se znovu slavilo - 2:0! Rysi byli i nadále při chuti a v úvodu 18. minuty nastřelil ještě tyčku Ramik.

Domácí celek to až tak mrzet nemuselo, třetího gólu se totiž přeci jen v zápase dočkali. V čase 25:38 pálil od levého mantinelu Jakub Doktor, gólman Kavan puk pouze vyrazil před sebe a navrátilec z hostování ve Vsetíně, Vojtěch Šuhaj, trochu se štěstím přeci jen dopravil puk za brankovou čáru - 3:0. Znojemští se dokázali vrátit do zápasu o 39 vteřin později, kdy se povedenou ranou zpoza bránícího hráče prosadil Pavel Jenyš - 3:1. Tříbrankové vedení pak mohl o chvíli později vrátit Rostislav Marosz, Jihomoravany zachránila znovu branková konstrukce. Situace se pro domácí celek zkomplikovala v polovině 37. minuty, kdy hostující Martin Šťovíček předvedl krásnou individuální akci a svou třináctou brankou v sezoně upravoval na 3:2. Rysi stačili ještě udeřit v samém závěru druhé periody, kdy Haas získal odražený puk, objel s ním bránu a po jeho nezištné přihrávce skóroval do poloprázdné branky Michal Hotěk - 4:2.

Znojemští se ve třetí části střetnutí rozhodně s nepříznivým stavem spokojit nechtěli. V 50. minutě domácí trestuhodně nechali až příliš volného prostoru Janu Hruškovi, který s pomocí pravé tyče snížil vedení domácích na rozdíl jediné branky - 4:3. Závěrečné minuty tak přinesly v Polárce velmi dramatickou podívanou, jelikož Orli notně domácí tým přitlačili. Odhodlaný výkon Rysí družiny těsné vedení přeci jen udržel, domácí tak získávají velice cenné tři body.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Odehráli jsme velmi špatně první dvě třetiny. V té první jsme poztráceli obrovské množství puků, dali soupeři spoustu přečíslení a ten to následně potrestal dvěma góly. Bohužel pak v té druhé, kdy jsme náskok Frýdku stáhli na rozdíl jedné branky, přišel smolný další gól do naší sítě. Tohle bylo rozhodující, a to i přesto, že jsme si ve třetí třetině vytvořili tolik vyložených šancí, abychom tady minimálně ten bod uhráli. Nepodařilo se, takže odjíždíme bez bodů.

Josef Daňo (asistent trenéra Frýdku-Místku): Do začátku střetnutí jsme vstoupili dobře. Bylo tam nasazení a řekl bych, že i na úrovni extraligového utkání. Během podzimu jsem byl na lavičce Třince, takže jsem to mohl takto porovnávat a musím opravdu uznat, že to nasazení tam bylo velké. První půlka zápasu byla z naší strany vynikající. Poté, co jsme inkasovali góly, tak se tam vyskytla určitá nervozita. Přesto musím říct, že kluci na ledě pořád makali, a i když se to k nám moc neodráželo, tak to dopadlo nakonec dobře. Mužstvo musím za nasazení pochválit. Za zisk tří bodů jsme rádi a samozřejmě spokojeni. V týdnu jsme se navíc potýkali s virózou, takže jsem tak vnitřně očekával, že to bude od nás trochu horší. Ale jak jsem už řekl, kluci k tomu přistoupili fakt velmi dobře a spíše jsem tam viděl naši nervozitu.