2/3
22'
50'

Ostrá bitva s Dynamem vynesla Znojmu řadově čtvrté vítězství

Další cenné tříbodové vítězství Orlům vyneslo utkání s béčkem Pardubic. Jednalo se o ostrý zápas. Hned v úvodu se domácí dostali do rychlého dvoubrankového vedení, díky gólovým přínosům Matuše a Svobody. V další části zápasu ale Dynamo bylo aktivnější a dokázalo snížit. Jihomoravané ale naštěstí zvýšili skóre o další branku. Až do závěru nebyl vítěz tohoto duelu stoprocentně jistý, Pardubice totiž snížili podruhé a hra byla vyrovnaná. Naštěstí i tyto faktory dokázali domácí hokejisté překonat a na své konto si připisují další důležitý úspěch.

Lednový hokejový večer v městě Znojmě, do kterého zavítali pardubičtí hokejisté, aby vyzvali domácí tým, začal lépe právě pro Orly. Hned po vyhraném buly se ke střele dostal Martin Šťovíček. Netrvalo ale dlouho a znojemští už vedli. Radim Matuš si z pravé strany navedl puk a poslal jej mezi betony brankáře Vomáčky. Kotouč skončil za brankovou čarou a hned z úvodu přišla radost domácích příznivců. Následně chtěli hosté na gól zareagovat, nicméně brankář Groh za svá záda nepustil žádnou z vyslaných střel. Hra se začala i poměrně přiostřovat, což nakonec odnesli v podobě dvouminutového trestu viníci Berger a pardubický Chabada. Hokej ve čtyřech hráčích na ledě Znojmu vyhovoval a přinesl i navýšení skóre. Jenyš za brankou odvedl skvělou práci, když našel úplně volného Svobodu. Znojemský kapitán pak už neměl sebemenší problém se zakončením a poslal kotouč k horní tyči pardubické svatyně. Sotva skončilo jedno vyloučení, pro “perníkáře” nastalo druhé. Zdráhal se provinil vystřelením puku mimo ledovou plochu a poslal svůj tým opět do čtyř. To, že znojemské přesilovky už zdaleka nepatří k těm nejhorším, se ukázalo i v této chvíli. Souhra na jeden dotek se povedla trojici Svoboda – Matuš a zakončovateli Šťovíčkovi, bohužel akce finální podobu gólu neměla. V dalším průběhu hry se stále přiostřovalo. Přišla další dvě vyloučení na obou stranách. Potlesk domácích fanoušků si zasloužil za svůj důrazný hit David Štich, který poslal k mantinelu Hrníčka. V závěru třetiny zahrozily i Pardubice. Pokus Chabady Groh vyrazil, ovšem ke kotouči se dostal ještě právě Dominik Hrníčko, i zde se naštěstí znojemský brankář včas přesunul a skóre se neměnilo. V poslední minutě měl strážce orlí branky starosti ještě se střelou Kaplana, i při tomto pokusu ale zůstal stoprocentní a udržel vedení domácích.

Druhá třetina započala vyloučením na straně hostů, oslabení ale překvapivě bylo ku prospěchu pardubického béčka. Doposud jistého Groha překonal rychlou akcí dorážející Dominik Hrníčko. V dalších minutách Pardubice v tlaku pokračovaly a na ledě byli ve většině případů napřed. Blízko vyrovnání byl například Pochobradský, ke střele se ale nedostal, protože obránce Bartko jej dokázal zastavit. K první příležitosti třetiny se dostali domácí až ve 27. minutě. Čermák nabídl svou přihrávkou Adámkovi zajímavou šanci, Vomáčka ale dokázal puk včas odrazit betonem. Hosté sice pokračovali v ostřelování branky Znojma, ale byli to Orli, kteří navýšili skóre zápasu. Lichanec našel nahrávkou Petra Beránka, jenž stál mezi kruhy a vyslal střelu na brankáře Vomáčku. Puk skončil mezi betony pardubického brankáře a Orli vedli 3:1. V dalším průběhu mohlo oko diváka vidět atraktivní hokej nahoru-dolů a šance se objevily na obou stranách. V posledních třech minutách periody čelilo Znojmo přesilovce Dynama. Naštěstí do vážnější příležitosti hosty domácí nepustili a do poslední části utkání šli Orli s dvoubrankovým vedením.

Do třetí třetiny vnesly oba celky opět rychlý hokej. Nebezpečně se prezentoval Tomáš Svoboda, který po přihrávce Šťovíčka byl blízko své šestnácté brance sezóny. Vomáčka byl ale v této situaci stoprocentní. V čase 47:38 se postavil do cesty Kaplanovi Pavel Jenyš, a byl potrestán dvouminutovým trestem. Zdálo se, že Orli této výhodě Pardubic opět dokážou čelit. Nicméně dvě vteřiny před koncem přesilové hry našel volné místo u levé tyče branky Dominika Groha dnes aktivní Hrníčko. Dynamo tedy snížilo na rozdíl jednoho gólu. Závěrečné minuty se nesly opět v duchu tvrdších situací. Přispěl k tomu určitě faktor jednobrankového rozdílu. Hlavně když vezmeme v potaz důležitost bodů pro každý tým z tohoto duelu. Poslední velkou příležitost k zvratu utkání dostali hosté z Pardubic po zásahu Bartkovy hole do obličeje jednoho z hráčů Dynama. Tato výhoda ale netrvala dlouho. Držením se provinil jeden z nejzkušenějších hráčů Pardubic - Tomáš Kaut. Perníkáři ještě poslední vteřiny odehráli bez gólmana Tomáše Vomáčky, který zamířil na střídačku, ale ani tato výhoda nezměnila to, že si Znojmo dokráčelo pro další cenné body.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Povedla se nám první třetina. Vstoupili jsme do zápasu agresivně. Druhá třetina se nám rozložila. Hráli jsme přesilovou hru, ve které jsme bohužel inkasovali a to nás znejistilo. Potom jsme se do zápasu chtěli vrátit. To se nám po chvíli povedlo a byli jsme zase vyrovnaným soupeřem. Byl to boj o každý metr, bylo hodně osobních soubojů a ke konci na nás padla i lehká nervozita. Každopádně bych chtěl klukům pogratulovat a fanouškům poděkovat. Musíme zůstat skromní a bojovat dál.

Přesilovky v první fázi hrajeme na pět útočníků. Kluci jsou šikovní, dokážou si s pukem poradit. Někdy se ale stane, že to soupeř dobře přečte. Vítěznou sérii, kterou teď máme, odstartovali právě hráči, kteří přesilové hry hrají a neměli jsme důvod, proč to měnit.

Tomáš Jirků (Pardubice B): Z naší strany to byl neomluvitelný výkon v první třetině. My jsme hráli příšerně a Znojmo se dostalo do vedení. Museli jsme si to v kabině důrazně vyříkat. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil. Dali jsme kontaktní gól a měli jsme i spoustu dalších šancí. Bohužel jsme dostali nešťastný třetí gól od modré čáry. Rána šla po zemi a to by nemělo skončit v naší brance. Znojmu to hodně pomohlo, ale my jsme sebrali všechny síly a snížili opět na rozdíl jednoho gólu. Bohužel jsme už nenašli recept na to, abychom skóre vyrovnali. Myslím si, že o výsledku rozhodla první třetina, kterou jsme zaspali, a proto odjíždíme bez bodů.