13'
39'
47'

Orli z Prostějova odjíždí bez bodů

Znojemští hokejisté nedokázali navázat na domácí výkon a druhou venkovní výhru nepřidali. V Prostějově se jim nepodařilo srovnat účty z posledního vzájemného zápasu a naopak schytali vysokou porážku 3:7. Gólově se za Orly dokázali prosadit Jan Bartko a dvakrát kapitán Tomáš Svoboda.

První šanci zápasu jednadvacátého kola dokázali hned ve druhé minutě vytvořit hostující Orli, kteří se prodrali do obranného pásma Prostějova a ozkoušeli pozornost Marka Štipčáka. Tři minuty po úvodním buly se při napadání v útočném pásmu zahákla hokejka Veselého o nohy rozehrávajícího obránce, což neuniklo sudím, kteří hráče s šestašedesátkou na drese poslali na trestnou lavici. Přesilovku ale Orli nedokázali využít. Po srovnání počtu hráčů na ledě se před brankáře Groha dokázal přes celou třetinu prodrat až do mezikruží Petr Hašek, který švihnul svým zápěstím tak, že gólman Znojma měl plné ruce práce se zkrocením letícího puku, ale dokázal si s ním poradit. Další příležitost Davida Ostřížka už bohužel skončila v síti. Jeho rána z první propadla Grohovi mezi betony a poslala tým Jestřábů do vedení. V závěsu se prvního nedovoleného zákroku dopustili také hosté, které rozhodčí poslali do čtyř po prohřešku Antona Karlssona. Přesilovou hru dokázali domácí využít po dvaceti vteřinách. Veselý se usadil před brankářem Grohem, a dostal přihrávku od Illéše. Následně nastavil čepel své hokejky tak, že navýšil vedení domácích o dvě branky. Orli si ale dokázali vybojovat dlouhotrvající dvojnásobnou přesilovku. Během ní se puku ujal Jenyš, který ho následně předložil Svobodovi a ten zakončil nekompromisně pod břevno. Poslední slovo úvodního dějství měl Vilém Burian, který zužitkoval rychlou přihrávku od Maruny a prostřelil Groha ke vzdálenější tyči.

Do prostřední periody nastoupili v lepším rozpoložení opět domácí hokejisté, a brzy toho využili. Jan Maruna adresoval přihrávku volnému Jiránkovi, jehož střela doputovala za brankovou čáru. Zhruba v polovině čtyřminutové přesilovky se popáté v zápase radovali Jestřábi. Podruhé v tomto utkání se ozval David Ostřížek. Druhý gólový příspěvek Ostřížka uzavřel kapitolu Dominika Groha, kterého od šestadvacáté minuty nahradil v brance hostů Roman Durný. Orli museli čelit další přesilovce. Zde byli prostějovští znovu aktivní a po jedné ze střel zazvonila tyčka. Ve čtyřiatřicáté minutě Prostějov znovu rozvlnil síť svatyně hostů. Po přihrávce Fronka svižnou ranou nad lapačku zvýšil stav utkání Tomáš Pitule. Dostal přihrávku, na nic nečekal a ránou nad lapačku navýšil vedení už na 6:1. Znojemští hokejisté přeci jen na konci třetiny dokázali vstřelit branku. Obrana domácích podcenila průnik Pavla Jenyše, který našel najíždějícího Tomáše Svobodu. Znojemský kapitán tak alespoň v podobě gólu zlepšil náladu Orlů do následující třetiny.

Čtyři minuty po zahájení poslední periody vstřelil Hanácký celek sedmou branku tohoto duelu. Autorem se stal Illéš. Prostějov měl i po sedmém gólu stále energii a vytvářel si šance. Ale obrana a brankář Durný už nedovolili žádnou další radost z jejich strany. V sedmačtyřicáté minutě se Orli dostali do rychlého protiútoku. Během něj Hruška nahrál puk na Jana Bartka, který z pravého kruhu nezaváhal a dokázal černou gumu procedit mezi Štipčákovým tělem a rukou. Zbytek zápasu už další změnu stavu nepřinesl. Orlům se tak nepodařilo navázat na domácí výhru a z Prostějova bohužel odjíždějí bez bodů.