CHANCE liga - so 14. 10. 2023
1:2p
0:0, 0:1, 1:0 - 0:1
Pardubice B

Z vyrovnaného souboje bere Znojmo bod

Na první gól se muselo čekat až do poloviny základní hrací doby, kdy se jako první prosadily Pardubice. Orli dlouho marně hledali recept na hostujícího brankáře, v závěrečných minutách se jim však přeci jen povedlo vyrovnat a duel tak dospěl do prodloužení. V něm Východočeši rychle rozhodli o tom, že bonusový bod si odvezou s sebou.

Na znojemském stadionu se začalo v pomalejším tempu, týmy se v úvodních minutách oťukávaly a zkoušely první kombinace, které zatím postrádaly přesnost. První větší vzrušení přinesla početní výhoda Orlů na startu 6. minuty. V přesilovce si domácí dokázali vytvořit krátký tlak a přišlo i několik střeleckých pokusů, po Svobodově střele zaduněly betony pardubického gólmana, poté to zkoušel Špaček, jenž z kruhu minul bližší tyčku. Stejnou výhodu dostaly obratem i Pardubice, ale při útočení propadly a na brankáře Honzíka se řítil osamocený Šťovíček. Znojemský střelec však po kličce nedokázal z bezprostřední blízkosti zasunout kotouč do sítě.

Východočeši vážněji zahrozili před Grohem až v druhé půli třetiny, kdy se Urban s Herčíkem natlačili před brankoviště a z dorážek se pokoušeli překonat znojemského maskovaného muže. A když pak Orlům hrubě nevyšla ani další početní výhoda z konce periody, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

Po návratu na led si Pardubičtí ihned vytvořili obrovský tlak a Rákos spálil během pár vteřin dvě velké šance za sebou. Orli zaspali vstup do třetiny a delší čas jim trvalo, než se vrátili zpět do utkání. Významně jim k tomu napomohla v pořadí již třetí přesilová hra. A tentokrát nevypadala vůbec špatně. Elitní znojemská formace motala hlavy soupeři a blízko k otevření skóre byl po šikovném nahození Svoboda, stejně tak i Matuš, jenž dostal ideálně nabito do kruhu. Pardubická svatyně však zůstávala nedobyta. To ta znojemská musela krátce před polovinou duelu poprvé kapitulovat. Nešikovnou rozehrávku potrestali hosté beze zbytku a přesný pas přes celou šíři pásma proměnil ránou z první Daniel Herčík.

Znojmo se dostalo po inkasovaném gólu do útlumu a v dalších minutách jen těžko nacházelo cestu do svého útočného prostoru. Nepřesnosti se kupily, navíc střelba domácích hráčů byla velmi často blokována soupeřem. Až těsně před sirénou oznamující konec prostředního dějství si Orli vytvořili souvislejší tlak, v němž zkoušel od tyčky nebezpečně dorážet Matuš. Prozatím jediný gól tak přisuzoval průběžné vedení Pardubicím.

Úvod třetí třetiny nabídl Znojemským krátkou početní výhodu pět na tři a poté i zkrácenou klasickou přesilovku. Obě příležitosti ale domácí opět propásli a bylo znát, že míra nervozity roste. Orli měli pasáže, kdy se dokázali usadit před Honzíkovou svatyní a zkoušeli kombinovat, ale zakončení stále selhávalo. Navíc Pardubice obětavě bránily a bylo čím dál těžší se prosazovat. A když už to vypadalo, že vyrovnávací gól visí na vlásku, vytasil proti Hruškově bombě výtečný zákrok Honzík.

Ani hosté však nechtěli zůstat pozadu a z protiútoků několikrát zle zahrozili před Grohem. Po ráně Kauta kotouč prolétl jen těsně vedle znojemské klece, chvíli poté opět nebezpečně kombinovali Urban s Herčíkem. Jihomoravanům ale ubíhaly cenné minuty a dlouho to vypadalo, že závěrečný nápor je v nedohlednu. Orlům ale tentokrát pomohlo další vyloučení soupeře a skvěle sehraná přesilovková kombinace, na jejímž konci neomylně pálil z vrcholu kruhu kapitán Tomáš Svoboda. Závěrečné dvě minuty už rozuzlení nepřinesly, zápas se tak přehoupl do svého prodloužení.

Hned na začátku prodloužení ale Orli faulovali a rozhodčí sáhli k vyloučení. K němu ale ani nedošlo, ve výhodě rozhodl o osudu druhého bodu pro Pardubice Dominik Hrníčko.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Chtěli jsme z utkání získat tři body, což nemáme a mrzí nás to. Vzhledem k důležitosti utkání byla první třetina hodně opatrná. Ve druhé třetině jsme v přesilovce měli prázdnou bránu, bohužel místo vedení jsme vzápětí inkasovali. Sice tam bylo nedorozumění brankáře s obránci, nevím, zda to brankáři přeskočilo hokejku, dopadlo to špatně, ale my ten puk přesto získali a znovu nepochopitelně o něj přišli a navíc si špatně rozebrali hráče. Od té doby to byl náš souboj s obranou a brankářem Pardubic, protože těch šanci jsme měli opravdu dost a díky bohu za ten jeden gól, nemuseli jsme mít taky nic

V kabině jsem klukům řekl, že je předpoklad, že z těch šancí prostě ty góly musí začít padat a na rozdíl od části fanoušků si nemyslím, že kluci nebojovali. Prali se o ten gól do sedmapadesáté minuty, vyrovnání a zisku bodu nakonec dosáhli

Richard Král (Pardubice B): Před zápasem bychom dva body brali, ale vzhledem k průběhu nás mrzí, že nemáme tři. Bohužel jsme udělali obrovské množství zbytečných zákroků a hráli často v oslabení. To se nám nemůže stávat, na druhou stranu jsme ta oslabení, až na ten jeden gól, zvládali. Byla tam velká obětavost a skvělý brankář Honzík. Kdyby se nám podařilo před tím vyloučením v závěru využít to přečíslení, tak by bylo rozhodnuto. Ale máme spoustu mladých hráčů, dnes kluk ročník 2006 a nezahrál špatně, měli jsme marodku, někoho povolalo Áčko. Konečně si to sedá a sbíráme body. Chceme hrát aktivní hokej, ale ne hurá hokej. Dnes jsme v podstatě ale spokojeni.