4'
31'
54'

Orli vkročili do CHANCE ligy těsnou porážkou s Jihlavou

Znojmu se návrat do CHANCE ligy po dvanácti letech nevydařil podle představ. Již od čtvrté minuty muselo dotahovat jednogólový náskok jihlavské Dukly. Na další dvě branky soupeře sice našli domácí rychlé odpovědi, avšak vyrovnat se jim do závěrečné sirény nepovedlo.

Dlouho očekávané první utkání nové sezóny s příchutí derby se od prvních minut neslo v důrazu a nervozitě. Ve čtvrté minutě se hostům z Jihlavy podařilo se usadit v útočném pásmu a dokonce si vynutit nedovolený zákrok, který ale nakonec nebyl trestán vyloučením, ale brankou. Otakar Šik se prokličkoval až k zakončení a v nepřehledné situaci dorazil puk za dezorientovaného brankáře Durného. V pokračující hře přibývalo ostrých zákroků, po jednom z nich obdržel jihlavský Kolář pětiminutový trest do konce utkání, jenže v přesilovce se Orlům vůbec nedařilo, i když střel měli dost, brankář Beran s pomocí defenzívy odolal. Závěr třetiny byl poznamenám několika přesilovkami a vzájemnými vyloučeními, ale na výsledku se nic nezměnilo.

Druhou třetinu zahájila Jihlava tlakem, o který ale vinou vyloučení záhy přišla. Znojemští však potvrdili, že v početní převaze nezáří a nedokázali se dostat do vyložených šancí. Netrvalo dlouho a domácí měli další přesilovku, v ní se znovu neprosadili a přišel trest. Znojemský odchovanec David Bartoš usměrnil střílenou přihrávku mimo dosah Durného. Paradoxně ani ne za minutu se konečně dočkalo i Znojmo. Přečíslení tři na jednoho zakončil střelou pod vyrážečku Martin Šťovíček a Orli cítili šanci na vyrovnání. To mohlo přijít z hokejky Adámka, jenže jeho samostatný únik Beran zlikvidoval. Vzápětí se naskytla Znojmu další početní převaha, bohužel znovu bez užitku. Jedinou vážnější šanci měl Svoboda, brankář si s problémy poradil.

Ve třetí třetině se důrazně probíjel do šance Adámek, Beran si svoji tyčku však pohlídal. Na opačné straně tvrdě pálil do lapačky Durného Cachnín, o pár sekund později znojemský gólman zasahoval proti Krajčovi. Znojemští se snažili vyrovnat důraznou hrou třetí řady, po které sice puk v brance skončil, ale to až po přerušení hry. Následovala menší potyčka, po které rozhodčí vyloučili Karlssona a Kočího. Necelých sedm minut před koncem třetí třetiny se Jihlava dostala znovu do dvoubrankového vedení. Šimon Jelínek před brankou tečoval střelu od modré čáry a Durný, který toho příliš neviděl, kapituloval potřetí. Za minutu a deset sekund to bylo ale znovu o jednu branku. Svoboda našel před brankou osamoceného Dominika Sklenáře, ten si položil Berana a zakončil elegantně do prázdné branky. Orli se snažili o vyrovnání, ale nakonec se nedostali ani ke hře bez brankáře a v prvním utkání nového ročníku tak prohráli 2:3.

Jiří Beroun (HC Orli Znojmo): Tempo zápasu bylo úplně jiné než v přípravě. Hrálo se nahoru-dolů a nebylo žádné pásmo, kde by se stálo a na někoho čekalo. Oba týmy hrály velmi aktivně. Udělali jsme dvě systémové chyby a jedno špatné přebrání hráčů, a to rozhodlo zápas. Takové chyby se nám nesmí stávat. Musíme si pomáhat i v přesilovkách. Jihlava má vynikající oslabení, a i když jsme tam ty šance měli, tak z toho potřebujeme dát minimálně jeden gól. Kulisa byla fantastická, jako kdyby tady bylo čtyři tisíce diváků. I za stavu 1:3 pořád fandili a je jenom škoda, že jsme zápas nedotáhli aspoň do prodloužení. I když jsme prohráli, tak jsme s Jihlavou dokázali držet krok a bylo vidět zlepšení i v osobních soubojích. Musíme jít zápas od zápasu a ti kluci si to postupně osvojí a naše výkony půjdou ještě nahoru.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Nebylo to jednoduché utkání. Víme, že Znojmo postoupilo a byl to pro ně první zápas v nové lize. Začátek sezóny smazává všechny rozdíly mezi týmy. Navíc Znojmo má výborné hráče. Měli jsme náročné podmínky kvůli teplu jak na ledě, tak v kabině, kde kluci během přestávky nemohli pořádně zregenerovat. Začali jsme nešťastně pětiminutovým oslabením, které nás stálo spoustu sil. Zbytečně nás sráželo i to, že jsme dostali gól hned potom, co jsme ho vstřelili. Přijeli jsme sem pro tři body a jsme moc rádi, že jsme to zvládli.