1:0, 3:0, 3:0
1/3
2/3

Znojemskou pouť Ligou mistrů zakončila porážka v Mnichově

Na ledě úřadujícího mistra německé ligy Red Bullu Mnichov drželi Orli se soupeřem krok v první třetině. V dalších dvou však suverénní domácí potvrdili svou velkou kvalitu, nastříleli šest gólů a jasně zvítězili.

Už před utkáním bylo jasné, že Znojmo nemůže ze základní skupiny postoupit dále. Do zápasu vstoupilo v pozměněné sestavě, do branky se postavil Marek Schwarz. Právě on měl v úvodu více práce. Nejprve vychytal střelu Kahuna zblízka, následně zastavil se štěstím i Mauerovu střelu. Ta mu sice propadla za betony, ale brankovou čáru nepřešla. Orli se ale v úvodu drželi s favorizovaným soupeřem dobře a také oni si tvořili šance. Bartoš zblízka neprostřelil gólmana aus den Birkena, následně Číp v nadějném přečíslení nepřesně přihrál.

Radek Číp, který v utkání při absenci Libora Šuláka nesl na zádech dres Cramo Top Scorer, měl také největší šanci Znojma v zápase, když na konci první třetiny ujel za obranu soupeře, jenže nepřekonal asu den Birkena. V té době už Orli prohrávali 0:1, poté co se v 16. minutě v přesilové hře prosadil tečí ze vzduchu Jonathan Matsumoto hlídkující přímo před brankou.

A hned po přestávce získal Red Bull dvojicí slepených branek klid. Nejprve Dominik Kahun už po 41 vteřinách druhé části našel vyraženou střelu Flaakeho a bekhendem zavěsil pod břevno, o dvě minuty později pak najíždějící kapitán domácích Michael Wolf uklidil do sítě přesnou křížnou přihrávku Woerleho. Pět minut před přestávkou pak ještě Kastner zamotal hlavu znojemským bekům a Jerome Flaake využil prázdného prostoru po Schwarzově levici k přesnému zakončení.

V poslední třetině už v pohodě hrající domácí nepřipustili žádnou komplikaci. Skóre naopak ještě navýšili. Kahun ještě v 48. minutě trefil jen tyč, ale o dvě minuty později už Tobias Woehrle využil rozhozené znojemské obrany a z dorážky překonal ležícího Schwarze. Individuální kvalitu prokázal o chvíli později krásnou akcí Derek Joslin, jenž si obhodil dva obránce a zavěsil. No a konečnou podobu výsledku dal šest minut před koncem využitým přečíslením dvou na jednoho Brooks Macek.

Úřadující šampion německé ligy tak postupuje do play-off spolu s Fribourgem, Orli ve své premiérové sezóně v Lize mistrů končí bez bodového zisku, jen s cennými zkušenostmi.

Jiří Režnar (Znojmo): Je to hodně kruté. První třetinu jsme hráli velice dobře, prakticky nedělali žádné chyby ani hrubky. Ve druhé dvacetiminutovce jsme byli zbytečně vylučování, kupila se jedna chyba za druhou a soupeř nás potrestal. Když dali pátý gól, začalo se nám to lepit na hokejky a byli jsme z toho frustrovaní. Není to ale omluva. My musíme hrát disciplinovaně celý zápas.

Měli jsme v přípravě velmi silné soupeře. Ve Zlíně jsme neměli šest hráčů základní sestavy, pak přišla čtyři těžká utkání Ligy mistrů a duel s Kometou, která má taky výborný tým a hraje trochu jiný styl hry. Šli jsme do všech zápasů s tím, že je chceme vyhrát, ale bohužel to nevyšlo. Ano, prohráli jsme šestkrát v řadě, ale kdybychom hráli třeba s Novým Jičínem tak bychom ty zápasy vyhrávali. Tyto týmy ale byly nad naše síly. Je to tak.