Famózní závěr a vítězství v nájezdech! Orli vezou oba body z Vídně

17.2.2015 | Lukáš Peroutka

Ještě tři minuty před koncem prohrávalo Znojmo ve Vídni o dvě branky. Pak ale domácí šokovaly slepené góly Sovy a Tomase. V dlouhých samostatných nájezdech vychytal Patrik Nechvátal všech pět pokusů domácích a jediná trefa Pavlikovského rozhodla o cenné výhře Orlů.

N4, úterý 17. 2. 2015, 19:15
Vídeň
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:1, 2:0, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 25. Foucault (Lakos, MacArthur), 38. Magowan (Sylvester, Schiechl), 42. Watkins (Nödl, Klimbacher) – 8. Tomas (Havlík), 58. Sova (Číp, Pucher), 59. Tomas (Havlík, Pavlikovský), rozh. nájezd Pavlikovský. Rozhodčí: Gebei, Trilar – Loicht, Nagy. Vyloučení: 4:6, navíc Ferland – Bača oba 5 minut. Bez využití. Diváci: 3200. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.
UPC Vienna Capitals: Kickert – Fraser, Carson, Iberer, Lakos, Klimbacher, Peter, Großlercher – Foucault, MacArthur, Ferland – Nödl, Watkins, Rotter – Sylvester, Schiechl, Magowan – Puschnik, Bois, Fischer.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Havel, Štach, Sova, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bača – Tomas, Bartoš, Havlík – Číp, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Abdul – Špaček, Klhůfek, Novák.

Orli přijeli do Vídně s několika změnami v sestavě oproti nedělnímu utkání, do branky se poprvé v nadstavbové části postavil Patrik Nechvátal a v úvodní třetině měl více práce než jeho protějšek David Kickert. Ten ale čelil převážně rychlým a nebezpečným kontrům znojemského týmu. Po pěti minutách ještě vychytal Pucherův nájezd, v 8. minutě už ale nestačil na přesnou střelu Romana Tomase, který využil dobrého Havlíkova napadání v útočné třetině.

Záhy se na ledě strhla bitka Bači s Ferlandem po tvrdém zákroku znojemského beka, z níž pramenila vídeňská přesilovka. A v početní výhodě sehráli Capitals většinu zbývajícího průběhu první části, leč na pozornou defenzivu v čele s Nechvátalem si nepřišli.

Vyrovnáno tak bylo až po přestávce. Nejproduktivnější hráč Vídně Kris Foucault dojel vyhozený kotouč, prokličkoval před branku a zavěsil přesně do růžku branky. Vídeň byla střelecky aktivnější, MacArthur orazítkoval tyč, další šance spálili Capitals v přesilovkách. Před koncem třetiny pak přeci jen strhli zásluhou dorážky Kennyho Magowana vedení na svou stranu.

Po přestávce navíc bekhendem zvýšil už na 3:1 Matt Watkins a vše nasvědčovalo tomu, že Vídeň kráčí za vítězstvím. V čase 57:16 ale pohodu domácích narušil trefou z vrcholu kruhu Aleš Sova a za necelou minutu ztrestal chybu Carsona svým druhým gólem v zápase Roman Tomas. Rázem tak bylo vyrovnáno!

Šokované domácí neprobrala ani přesilovka v prodloužení při vyloučení Grofa, a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Těm dlouho vládli brankáři na obou stranách. Nechvátal vychytal všech pět pokusů Capitals a poté sledoval, jak Richard Pavlikovský proměňuje na konci páté série svůj nájezd a zajišťuje Znojmu cenné vítězství po velkém obratu.