EBEL - pá 5. 1. 2018
Vídeň
2:3sn
0:1, 2:1, 0:0 – 0:0

Znojmo bere po skvělém výkonu dva body ve Vídni!

Znojemští hokejisté dokonale zaskočili lídra soutěže na jeho ledě. Ve Vídni se zásluhou Špačka a Bira dvakrát ujali vedení, které soupeř dorovnal, v samostatných nájezdech se ale jako jediný prosadil Michal Plutnar a vystřelil Orlům vítězství.

Hned na začátku zápasu hráli domácí přesilovku, Orli se ale ubránili. Následně ze strany unikl David Bartoš, jeho gólovou střelu ale rozhodčí neuznal, protože se Yellow Horn ocitl v ofsajdovém postavení. To však Znojemským nemuselo vadit. Marek Špaček totiž obdržel od Lattnera ideální přihrávku, v rychlosti přetlačil obranu soupeře a parádní střelou v samostatném úniku trefil vzdálenější horní růžek. To byl pro Vídeňské šok a překvapivě sáhli ke střídání gólmanů.

Orli nadále tlačili. Mrázek v deváté minutě přihrál zpoza branky na volného Němce, který ale z mezikruží v ideální pozici trefil pouze gólmana Lamoureuxe. Stejný hráč si o pět minut později najel mezi kruhy znovu, zpoza bránícího hráče vyslal skvělou střelu, avšak Lamoureux na poslední chvíli ramenem vytěsnil puk do ochranné sítě. Následně se dostal do samostatného úniku Miller, ten ale mezi betony kotouč neprocpal. Na druhé straně v přečíslení zakončoval Vause, netrefil však branku. Podobně ho napodobil Sharp padesát sekund před přestávkou.

Začátek druhé části patřil domácím Capitals. Ve dvacáté páté minutě se Wukovits dostal do samostatného úniku, ovšem Halász se natáhl podél brankové čáry a znemožnil soupeři skórovat. Velmi dobře před brankou doráželi také Sharp a Pollastrone, gólman Orlů se však nadále držel. Na druhé straně kluziště se zase prezentoval fantastickým zákrokem Lamoureux, který nejprve udělal chybu při rozehrávce za brankou, puk mířící do prázdné sítě následně ale dokázal zastavit hokejkou na brankové čáře.

Ve třiatřicáté minutě už se domácí prosadili. Velkou zásluhu na gólu měl Rotter, který na sebe navázal dva obránce a zpoza brankové čáry poslal zadovkou naslepo puk mezi kruhy, kde stál úplně osamocený Andreas Nödl. Orli pak dostali pět minut před druhou přestávkou k dispozici přesilovou hru, kterou využili na jedničku. Němec vystřelil z pravého kruhu a puk se od Lamoureuxe odrazil pouze do prostoru, kde stál Marek Biro, jenž se rychle zorientoval a poslal kotouč za brankovou čáru. Po čtyřech minutách ale na světelné tabuli svítilo opět nerozhodné skóre, když v přesilové hře vypálil Jerry Pollastrone z prostoru mezikruží.

Třetí třetina se nesla ve znamení defenzivního výkonu obou týmů. Nikdo totiž nechtěl udělat žádnou chybu, která by mohla za vyrovnaného stavu být klíčovou. Za zmínku stojí pouze Pollastroneho akce, když se natlačil před hostující obranu, sám před Halászem ale neuspěl.

V prodloužení mohl rozhodnout Mrázek, v přečíslení dva na jednoho ale přestřelil branku. Domácí Vause zase půl minuty před koncem úplně sám před brankou mířil do horního růžku, Halász však dobrým pohybem útočníka vytlačil mimo střeleckou pozici. O výhře musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se radovali Znojemští, jelikož jediným střelcem se stal Michal Plutnar, jenž střílel přesně k tyči.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jakeš (Znojmo): Derby nemá nikdy favorita, to se dnes potvrdilo. Proběhly nějaké změny, něco jsme si řekli. Každý musíme začít sám od sebe. Měli jsme v zápase i štěstí, ale to k tomu patří. Dva body jsou pro nás dobré, ale musí nás především nakopnout směrem k dalším utkáním, abychom se vyhrabali z míst, kde se teď nacházíme. Když se bude tým prezentovat bojovností a rvavostí, jsme přesvědčeni, že štěstí se k nám přikloní.

Každý víme, v jaké situaci se nacházíme. Po minulých zápasech jsme si řekli mnoho věcí, které nebyly pěkné. Jsme profesionálové a musíme se k situaci postavit čelem. Každý dnes udělal to, co měl, nechali jsme na ledě srdce, možná i trochu zdraví, ale to k tomu patří. Jedeme dál, dneškem liga nekončí.