Jihlava
1/3
2/3

Černý zápas Orlů, od Jihlavy inkasovali šest branek

<em>Znojmo</em> - O tom, že si Dukla odveze ze Znojma bodový zisk, rozhodla první dvacetiminutovka, ve které hosté vstřelili tři branky a v další fázi zápasu už jen pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Z jednoho zaznamenali i čtvrtý přesný zásah. V závěrečné části si navíc dali Orli nejprve vlastní gól a poté inkasovali ještě jeden. Aspoň čestný úspěch domácích zaznamenal čtyři minuty před koncem Tomáš Hradecký.

První třetina se nesla ve znamení jihlavské Dukly, která trestala chyby domácí ofenzívy. Orli sice hráli v úvodních minutách přesilovku, ale nevyužili a v páté minutě si o slovo řekla Dukla. Mareš se natlačil před branku, rozhodil Horčičku, který nestihl zareagovat na dorážku Ladislava Rytnauera, a ten otevřel střelou pod horní břevno skóre zápasu – 0:1. Nato dostalo Znojmo další početní výhodu, ale nevyrovnalo. Ve dvanácté minutě ukázali hosté, že oni v přesilovce umějí trestat, když před domácím gólmanem zůstali dva neobsazení hráči a Jaroslav Mareš zakončil do stejného místa jako jeho spoluhráč před chvílí – 0:2. O tři minuty později vedli hosté dokonce o tři branky. Haluza unikl s Ladislavem Rytnauerem do přečíslení a druhý jmenovaný překonal Horčičku střelou nad jeho rameno – 0:3. V posledních minutách hráli nejprve přesilovku hosté, ale ti nevyužili stejně jako o chvíli později Znojmo.

Doposud největší šanci Orlů v zápase předvedl na začátku druhého dějství Štach, jenž si objel tři bránící hráče, ale ani z dorážky Řehoře nepřekonal. O pár okamžiků později vypálil od modré Beroun, kotouč projel gólmanovi mezi betony, naštěstí pro hosty však odklouzl vedle pravé tyče. Následovalo pásmo přesilovek na obou stranách. Jihlava měla dokonce více jak minutu dvounásobnou výhodu, ale Orli se s přehledem ubránili. Stejná příležitost se po dvou faulech jihlavských hráčů ve stejném čase naskytla také Znojmu. Nejblíže ke snížení byl Protivný, který číhal u tyče, Řehoř si však prostor pohlídal. Dvě minuty před koncem předvedl obrovskou hrubku v obranném pásmu Hořava, jenž nahrál přímo na hůl Bezděka. Jeho střelu sice Horčička vyrazil, ale proti dorážce Pavla Suka neměl šanci – 0:4. V závěru se už nic nestalo, a tak šlo Znojmo do kabin s čtyřbrankovou ztrátou.

Před začátkem třetí dvacetiminutovky došlo ve znojemské kleci ke střídání gólmanů. Do branky se postavil dvacetiletý Michael Panec, ale ani to nepomohlo a Panec po pěti minutách inkasoval. Jeden z domácích obránců v pádu nešťastně kopl puk za překvapeného brankáře – 0:5. Gól byl připsán Danielu Houdkovi. Tři minuty nato došlo znovu ke změně stavu a opět na straně Jihlavy. Tentokrát se prosadil Petr Haluza, který poslal puk mezi Pancovy betony – 0:6. Ani následující dvě přesilovky Orli nepotrestali. Už to vypadalo, že Řehoř si odveze čisté konto, ovšem o zasloužený gól domácích se postaral Tomáš Hradecký. Ten dostal přihrávku od Berouna a puk směřoval do odkryté branky – 1:6. Nic víc se již neodehrálo, a tak si Jihlava připsala do tabulky zasloužené tři body.

Milan Kastner (Znojmo): Věděli jsme, že to je důležité utkání, ale přístup hráčů v první třetině rozhodl o výsledku. Byli jsme nedůrazní, pozdě na puku, chybělo nasazení. Za stavu 0:3 jsme se chtěli pokusit průběh zápasu ještě nějak zvrátit, ale nepodařilo se nám vstřelit kontaktní gól a i když jsme si ve druhé třetině vytvořili tlak, přišel čtvrtý inkasovaný gól, který rozhodl o zápase.

Patrik Augusta (Jihlava): Hráči si dnes vítězství zasloužili, šli mu naproti, odevzdali sto procent, což je přesně to, co po nich chceme. Byl to vynikající týmový výkon. Zápas byl rychlý, nahoru dolů, fyzický se spoustou kontaktů. Hráči to ustáli, výborně zachytal brankář a výsledek proto vypadá dobře. Venku hrajeme lépe než doma, nemusíme tolik tvořit hru. Musíme se naučit hrát v domácích utkáních stejně disciplinovaně, dodržovat pokyny a nenechat se tlakem diváků tak nahlodávat.