Znojmo nedovolilo Grazu jediný gól a zůstává v boji o play-off

10.2.2018 | Petr Frömel, Nikola Katolická

Každá třetina přinesla minimálně jeden gól a vždy se radovali znojemští hráči. V té úvodní překonali novou brankářskou akvizici soupeře hned ve dvou případech. V prostřední dvacetiminutovce svůj náskok navýšili a poté jej drželi až do samého závěru, kdy svoje vítězství ještě pojistili trefou do prázdné brány.

N4, sobota 10. 2. 2018, 17:30
Graz
Branky a nahrávky: 9. Šnajnar (Olsen, Csamangó), 16. Stehlík (Tejnor, Bartoš), 33. Tejnor (Olsen, Špaček), 60. Číp (Plíhal, Yellow Horn). Rozhodčí: Siegel, Smetana – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 4:4. Bez využití:. Diváci: 2013. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 4:0.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Corbett, Biro, Stehlík, Tejnor, Lattner, Bořuta, Šnajnar, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Novák, Bartoš, Guman – Němec, Raška, Matuš – Csamangó, Olsen, Špaček.
Moser Medical Graz99ers: Engelage – Fechtig, Weihager, Laakso, Unterweger, Setzinger, Carlsson, Petrovitz – Oberkofler, Higgs, Woger – Strohmeier, Zierer, Natter – Nixon, McLean, Zusevics – Camara, Brophey, Pirmann.

Hned v šesté vteřině zápasu ujížděl sám na bránu hostů Číp, trefil však pouze betony brankáře Grazu. Radost domácích přišla v deváté minutě, když si Rostislav Šnajnar sjel z levého kruhu do mezikruží, zakončil k pravé tyči soupeřovy brány, a připsal si tak první trefu v dresu Orlů. Ve čtrnácté minutě se Orli dostali do přečíslení tři na dva, které se ze středu pokoušel zakončovat mezi Engelagovy betony Němec, brankář Grazu si však jeho střelu pohlídal. V 16. minutě byla Tejnorova střela zblokována k Jakubu Stehlíkovi, ten prudkou ranou propálil hostujícího brankáře a navýšil vedení Znojma.

Ve 32. minutě se po vyhraném buly dostal k puku Dominik Tejnor a zakončoval ke vzdálenější tyči Engelageho, který toho moc neviděl. O dvě minuty později ujel sám na Schwarze Brophey a zkoušel blafák do bekhendu, nedokázal však zvednout puk nad jeho beton. V 37. minutě to z pravého kruhu zkoušel Plíhal, jeho střelu brankář hostů vyrazil k dojíždějícímu Yellow Hornovi, ten ale trefil jen boční síť odkryté svatyně.

Na začátku třetí třetiny měli domácí blízko k dalšímu gólu, když jeden z hráčů prostřelil gólmana, puk ale zůstal na brankové čáře. V sedmačtyřicáté minutě Laakso málem vstřelil vlastní gól, Engelage tomu dokázal na poslední chvíli zabránit. V samém závěru dostali Yellow Horn s Plíhalem puk z pásma, kde se ho zmocnil Radek Číp a trefil prázdnou bránu hostů. Schwarz si připsal v pořadí druhou nulu na domácím ledě a Znojmo si výhrou udrželo šanci na play-off.

Rostislav Dočekal (Znojmo): Dostali jsme se do situace, kdy jsme věděli, že případná porážka bude nejspíš znamenat, že jsme ze hry. O to je vítězství cennější. Ukázali jsme, že i v tak těžké situaci síla v mužstvu je. Myslím, že jsme šli výsledku naproti, vítězství cílevědomě vydřeli a cením si nuly, kterou mužstvo v čele s Markem Schwarzem uhrálo. Byl to zodpovědný výkon od všech čtyř pětek.