Skvěle! Orli otočili zápas v Bolzanu a vezou tři body

1.10.2017 | Lukáš Peroutka

Znojemský tým zvládl druhý zápas ve dvou dnech a ze severu Itálie se vrací vítězně. Orli dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat a ve třetí třetině svou převahu proměnili v rozhodnutí. Dva góly dal Štěpán Csamangó, třemi body přispěli Jan Lattner a Erik Němec.

8.kolo, neděle 1. 10. 2017, 18:00
Bolzano
Branky a nahrávky: 6. Halmo (Smith, Egger), 35. Petan (Gartner, Smith) – 25. Němec (Yellow Horn, Lattner), 37. Csamangó (Bartoš, Biro), 48. Lattner (Němec, Číp), 59. Csamangó (Němec, Lattner). Rozhodčí: Gamper, Zrnić – Kaspar, Zgonc. Vyloučení: 2:11. Využití: 2:0. Diváci: 3050. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
HC Bolzano: Melicherčík – Marchetti, Egger, Gartner, Clark, Tomassoni, Carlisle, Glira, Franza – Frigo, Oleksuk, Smith – Halmo, DeSousa, Monardo – Frank, Gander, Schweitzer – Marchetti, Angelidis, Petan.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Pohl, Stehlík, Bořuta, Lattner, Biro, Šnajnar, Zajíc – Csamangó, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Novák, Guman, Račuk – Špaček.

Orlí autobus se při cestě na sever Itálie zdržel v koloně, a tak byl začátek duelu posunut o dvacet minut. Jako by se pozdní příjezd trochu podepsal na výkonu znojemských hráčů v první třetině, kde měl střelecky i gólově navrch soupeř. Bolzano se do vedení dostalo v šesté minutě díky přesilovce, kterou po Smithově přihrávce využil ranou z první Michael Halm. Mrázek pak sice po pár vteřinách spálil dobrou možnost, jinak ale šance počítali spíše domácí. Carlisle minul sám mezi kruhy, trestné střílení Schweitzerovi vychytal Marek Schwarz.

Obraz hry se ale zcela změnil po přestávce. Český celek postupně získával převahu, začal hrát více s pukem a vytvářet si šance. Ve 25. minutě navíc v přečíslení našel Yellow Horn přesným pasem volného Erika Němce, a ten střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal. Rozlet Znojma pak sice šest minut před pauzou zabrzdilo vyloučení a přesilovkový gól Nicka Petana, jenž díky šťastné teči přehodil překvapeného brankáře, ale ještě do pauzy bylo opět srovnáno. To si Štěpán Csamangó u pravého mantinelu vyměnil puk s Němcem a rychlou ranou nachytal slovenského brankáře Melicherčíka.

I v závěrečné třetině měli navrch Orli a tentokrát svůj dobrý pohyb dokázali přetavit i do vítězné branky. O ni se postaral ve 48. minutě Jan Lattner, který z druhé vlny podpořil útok a přesnou ranou z vrcholu kruhu nedal Melicherčíkovi šanci. Jedinou šanci na srovnání pak propásl po nedorozumění ve znojemské defenzivě Gander, o chvíli později však definitivně rozhodl svou druhou brankou Štěpán Csamangó, který využil dobrého forčekingu Němce a sám před brankářem nezaváhal.

V samotném závěru ještě Orli inkasovali další menší tresty (celkem jich v utkání nasbírali jedenáct) a chvíli se museli bránit v situaci tři proti šesti, na jejich vítězství a posunu na třetí místo tabulky to už ale nic nezměnilo.