Povedená třetí třetina na body v Grazu nestačila

14.1.2018 | Jakub Prchal

Domácí se dostali do vedení hned na startu zápasu a postupně jej navyšovali. Orli sice bojovali a ve třetí třetině si zajistili herní převahu, přesto už vyrovnat nestačili. Jedinou trefu hostů zařídil Erik Němec.

40.kolo, neděle 14. 1. 2018, 16:00
Graz
Branky a nahrávky: 6. Ograjenšek (Nixon, McLean), 27. Setzinger (Higgs, Camara), 33. Woger (McLean, Nixon) – 46. Němec (Lakos, Bartoš). Rozhodčí: Kellner, Lemelin - Rakovic, Verworner. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. Diváci: 2410. Střely na branku: 24:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Moser Medical Graz99ers: Höneckl – Weihager, Carlsson, Laakso, Unterweger, Setzinger, Fechtig – Camara, Higgs, Strohmeier – Nixon, McLean, Ograjensek – Brophey, Oberkofler, Woger – Pirmann, Zusevics, Natter – Zierer.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Lattner, Lakos, Bořuta, Biro, Tejnor, Stehlík, Šnajnar – Špaček, Číp, Yellow Horn – Němec, Raška, Novák – Plíhal, Bartoš, Matuš – Guman, Csamangó, Mrázek.

Utkání začalo ve slušném tempu. Hned v první minutě se ke střele dostal Biro, ovšem gólman Höneckl si poradil. Po Lakosově vyloučení na druhé straně ledové plochy pálil od modré také Weihager či Nixon. Ujala se ale až útočná akce v závěru šesté minuty, když domácí vystihli rozehrávku za brankou, Nixon si sjel až na osu a vystřelil. Jeho pokus sice ještě Schwarz dokázal vytěsnit, ale puk se dostal k dobře postavenému Kenu Ograjenšekovi, jenž překonal ležícího Schwarze střelou pod horní tyč.

O tři minuty později měl Schwarz znovu práci, když musel v samostatném duelu čelit Camarovi, který udělal kličku obránci a ocitl se mu tváří v tvář. Za minutu se zase zjevil úplně sám Ograjenšek na hranici levého kruhu, ale i tentokrát si Schwarz poradil. Před koncem první části zahrozil ještě Oberkofler, když v oslabení ujel znojemské obraně, ovšem český gólman držel naděje na bodový zisk.

Druhá třetina začala v poklidném duchu, oba týmy se soustředily spíše na obranu vlastního pásma. Vše prolomil až Higgs v sedmadvacáté minutě, který vymyslel přihrávku zpoza branky na nehlídaného Olivera Serzingera mezi kruhy, jenž už si věděl rady se zakončením k pravé tyči. Znojemští zase zahrozili po dobré individuální akci Tejnora, ovšem gólovou radost zastavil beton gólmana Höneckla.

Co se nepodařilo Orlům, to se vyvedlo soupeři. McLean si sjel z pravého kruhu na osu hřiště a vystřelil do betonu Schwarze, od něhož se kotouč dostal přímo na hůl Daniela Wogera, který už jen dorazil kotouč nad ležícího Schwarze. V dvojnásobné početní výhodě mohli ještě navýšit Higgs, Brophey a Unterweger, všichni jmenovaní ale skončili na neskutečných zákrocích v podání Marka Schwarze. Unterweger pak ještě po skončení přesilovky nastřelil brankovou konstrukci.

Ve třetí třetině Orli konečně protrhli střeleckou smůlu, když Lakos parádně oklamal protihráče u mantinelu a uvolnil Erika Němce, jenž si najel z levého kruhu do předbrankového prostoru a bekhendovou střelu individuálně překonal brankáře domácích. Stejná formace zahrozila i o dvě minuty později. Němec hledal u vzdálenější tyče Bartoše, ten sice vystřelil, ale Höneckl si připsal další důležitý zákrok.

Orli drželi naději snížení do poslední chvíle. Dvě minuty před koncem zkusili odvolat gólmana, ale ani při power-play se podruhé neprosadili. Z Grazu tak odjíždí bez bodového zisku.