Druhý víkendový zápas Orlům nevyšel, přesto proti Záhřebu berou bod

24.9.2017 | Vojta Pojer, Lukáš Peroutka

Orli vstoupili do zápasu aktivněji, přesto se vedení ujali hosté. Znojmo srovnalo, ale ve druhém dějství se scénář opakoval. Třetí dvacetiminutovka o vítězi nerozhodla, v prodloužení pak byli úspěšnější hosté.

6.kolo, neděle 24. 9. 2017, 17:30
Záhřeb
po prodloužení
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 13. Yellow Horn (Biro), 32. Mrázek (Matuš, Beroun) – 12. Koskiranta (Netík, Puskarich), 27. Netík (Olden), 62. Boivin (Olden, Morley). Rozhodčí: Lemelin, Zrnić – Hribar, Raković. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 2612. Střely na branku: 38:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Lattner, Bořuta, Hanousek, Zajíc – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Csamangó, Guman, Novák.
KHL Medveščak Zagreb: MacIntyre – Pöyhönen, Tikkanen, Kudělka, Boivin, Deutsch, Privitera, Čepon – Puskarich, Koskiranta, Netík – Olden, Morley, Perkovich – Zanoški, Aviani, Jankovič – Rajšar, Brine, Simšič – Jarčov.

Medveščak přijel do Znojma s defenzivní taktikou a hodně spoléhal na brejkové situace a efektivitu v zakončení. Tento záměr dokonale využil po jedenácti minutách hry finský útočník Tero Koskiranta, který se dostal do samostatného úniku a vyzrál i na brankáře Schwarze. Vedení vydrželo hostům přesně minutu. Poté se k volnému puku v útočném pásmu dostal Colton Yellow Horn a rychlým švihem procedil puk skrz výstroj nové posily chorvatského velkoklubu, kanadského brankáře MacIntyrea. Zbytek třetiny se nesl ve znamení znojemských šancí, v té největší trefil Němec tyč.

I do druhé části ale vstoupili úspěšněji hosté ze Záhřebu. Po sérii osobních soubojů v rohu za brankou putovala přihrávka do mezikruží na neobsazeného českého ostrostřelce Tomáše Netíka, jenž z první napálil kotouč pod břevno. Znojmo našlo odpověď opět poměrně záhy. Postaral se o ni Petr Mrázek, který v jednom z dlouhých střídání v útočném pásmu neztratil hlavu, objel branku, našel si ideální střeleckou pozici a zavěsil pod břevno.

K rozhodnutí vyrovnaného duelu pak měli ve třetí třetině výrazně blíž Orli. Stehlík, Mrázek i Němec měli velké šance, Znojmo tlačilo soupeře před jeho branku, ale tentokrát českému týmu chyběla přesnější koncovka. Medveščak hrozil hlavně z brejků, v jednom z nich měl velkou šanci Netík, ale tentokrát jej Schwarz vychytal. Zápas tak dospěl až do prodloužení, ve kterém nejprve inkasoval nepříjemnou ránu pukem do obličeje Stehlík, aby vzápětí Michael Boivin vpadl do volného prostoru před brankou a rozhodl o zisku dvou bodů pro hostující celek.

Roman Šimíček (Znojmo): Hodnocení je pro mě složité, zápas se nám nepovedlo dovést do vítězného konce. Místy jsme měli hodně navrch, ale Záhřeb nám ukázal, jak se proměňují šance. V tom jsme propadli. První třetina byla jako přes kopírák stejná jako včera. Všechny tři inkasované góly byly po našich chybách, které soupeř dokázal využít. Podíváme se na video a vyhodnotíme to.