Začátek rozkvětu 1993 - 1997

V roce 1993 ovšem vstoupil do znojemského oddílu společník česko-rakouské firmy RONJA (v současné době nese název Excalibur) Jaroslav Vlasák a stal se prezidentem klubu. Se svým vstupem samozřejmě přinesl i potřebné finance, Znojmo odkoupilo od odstupujícího Tábora druhou ligu a začalo stoupat. Ve II. lize se Znojemští vždy umísťovali mezi nejlepšími celky soutěže a navíc začali v roce 1996 spolupracovat s extraligovými Pardubicemi a Jihlavou. Odtud pak přicházeli na střídavé starty hokejisté zvučných jmen, opačným směrem putovali naopak někteří hráči Znojma.

Postup do 1. ligy

Sezóna 1996/97 přinesla obrovský vzestup. Ve Znojmě se ocitli např. bývalý sparťanský kapitán Milan Kastner nebo jihlavský gólman Marek Novotný a Znojmo dostalo po úspěšném tažení v play-off šanci bojovat v baráži o druhou nejvyšší soutěž. Znojemští svoji příležitost nepromarnili, v prolínací soutěži si poradili se Sokolovem a postoupi li do první ligy. S tímto postupem pak byl samozřejmě spojen i příchod několika nových posil, mezi nimiž byli i bratři Roman a Petr Kaňkovští nebo jihlavský brankář Pavel Falta.

Výsledky kvalifikace o 1. ligu v sezóně 1996/97

Znojmo - Děčín 4:0