Tipsport Extraliga 2003/04

Fakta o sezóně
Název týmu: HC JME Znojemští Orli
Umístění: 6. místo (ZČ 4. místo), čtvrtfinále play-off (Slavia 3:4)
» Tabulka 2003/2004
Hlavní trenér, asistent: Pavel Pazourek, Milan Kastner a Milan Skrbek
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Peter Pucher, 55 bodů (13 + 42)
PLAY-OFF: Marek Uram, 10 bodů (4 + 6)
Největší hvězdy: Tomáš Duba, Peter Pucher, Marek Uram
Soupiska: » Soupiska týmu 2003/2004
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2003/2004
Změny v kádru:
Průměrná domácí návštěvnost: 4 332

Počtvrté smůla v play-off

Jubilejní pátá sezóna vyšla Znojemským ještě lépe, než ta předchozí, neboť se nemuseli potýkat s žádnou dlouhodobější herní krizí. Ještě před začátkem samotné soutěže vyhráli pohár sázkové kanceláře Tipsport, když ve finále porazili Spartu. Vyrovnanými výkony si potom Orli zajistili postup do play-off ze čtvrtého místa a podruhé v historii se v prvním kole utkali se Slavií Praha.

Do vyřazovacích bojů vlétlo mužstvo s novou image coby Společenstvo orlů podle Tolkienovy trilogie Pán Prstenů. V každém zápase se potom se Slavií alias Mordorem přetahovalo o vedení v sérii, která nakonec dospěla až k sedmému utkání v Hostan aréně. Napínavý souboj skončil po šedesáti minutách nerozhodně a také nastavení nepřineslo rozřešení. O dalším nepostupu Znojma do semifinále rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž byli sešívaní o skřetí chlup úspěšnější.

Napsali jsme

» Deset let v extralize #5: Semifinále bylo tak blízko...