EBEL 2015/16

Fakta o sezóně
Název týmu: HC Orli Znojmo
Umístění: 2. místo (ZČ 2. místo), finále play-off (Salzburg 2:4)
» Tabulka 2015/2016
Hlavní trenér, asistent: Jiří Režnar, Miroslav Vybíral
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Colton Yellow Horn, 57 bodů (28 + 29);
PLAY-OFF: Colton Yellow Horn, 29 bodů (8 + 21)
Největší hvězdy: Colton Yellow Horn, Libor Šulák, Peter Pucher
Soupiska: » Soupiska týmu 2015/2016
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2015/2016
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2015/2016
Průměrná domácí návštěvnost: 3 175

Přepište dějiny!

Když realizační tým skládal v létě tým pro novou sezónu, ještě netušil, že tito hráči napíší nejúspěšnější kapitolu znojemského hokeje. Ale nepředbíhejme… Na jih Moravy přišla v létě jména jako Libor Šulák, Colton Yellow Horn či navrátilec Jakub Stehlík. Už příprava se Orlům vydařila na jedničku. Úspěšně absolvovali turnaj ve švýcarském Sursee a smlsli si i na extraligových týmech v čele s mistrem z Litvínova.

Tyto výkony přeneslo Znojmo i do EBEL a na úvod rozdrtilo Linz i Salzburg. V prvních osmi kolech prohrálo jen jednou. Následně nastalo období, kdy se dařilo jako na houpačce, avšak Jihomoravané se nadále drželi na předních příčkách ligové tabulky. V období vánočních svátků přišla další šňůra výher a klub mířil za přímým postupem do vyřazovacích bojů.

Ještě před nadstavbou posílil o rakouského olympionika Andrého Lakose a kanadského útočníka Coreyho Trivina. Magie, kterou naordinovali trenéři Jiří Režnar a Miroslav Vybíral fungovala i nadále a tým obsadil po základní části druhé místo. Za svého soupeře pro čtvrtfinále si vybral Dornbirn. Po dvou zápasech, v nichž vstřelili Orli jedinou branku, prohrávali 0:2 a myšlenky na vyřazení byly čím dál živější. Jihomoravané se však vzchopili, vyhráli čtyři zápasy v řadě a po deseti letech zlomili čtvrtfinálové prokletí. V dalším kole play-off narazili na poměrně oblíbený Linz. První utkání se jim sice nevyvedlo dle představ, avšak následně převzali iniciativu a po stavu 4:2 na zápasy slavili postup.

Sen se stal skutečností a Znojmo se poprvé ve své historii připravovalo na finále nejvyšší hokejové ligy. V něm vyzvalo Salzburg. Po třech zápasech vedli Orli 2:1, ovšem zlatou tečku za sezónou nakonec neučinili. Salzburg sérii otočil a na znojemském ledě si užil mistrovské oslavy. Jihomoravané naopak převzali stříbrné medaile. Trofej za nejužitečnějšího hráče EBEL získal Colton Yellow Horn, nejlepším mladým hráčem ligy se stal obránce Libor Šulák. V nové sezóně se domácí fanoušci mohli navíc těšit na Ligu mistrů, do které se klub díky letošnímu úspěchu kvalifikoval.

Napsali jsme

» Finále! Událost, která nemá ve Znojmě obdoby
» Orli sbírají trofeje EBEL! Yellow Horn nejužitečnějším hráčem, Šulák mladou hvězdou
» TOP 5 uplynulé sezóny: Klíčová vítězství