EBEL 2014/15

Fakta o sezóně
Název týmu: HC Orli Znojmo
Umístění: 7. - 8. místo (ZČ 3. místo), čtvrtfinále play-off (Klagenfurt 1:4)
» Tabulka 2014/2015
Hlavní trenér: Jiří Režnar
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Adam Havlík, 48 bodů (6 + 42);
PLAY-OFF: Ondrej Šedivý, 7 bodů (2 + 5)
Největší hvězdy: Peter Pucher, Richard Pavlikovský, Pavel Rosa
Soupiska: » Soupiska týmu 2014/2015
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2014/2015
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2014/2015
Průměrná domácí návštěvnost: 2 791

Orlům vystavil čtvrtfinálovou stopku Klagenfurt

Čtvrtý rok v mezinárodní soutěži, tým plný českých a slovenských hokejistů, do nějž vkládali naděje všichni fandové Znojma, že by mohl být tím, který poprvé projde přes čtvrtfinále EBEL. Začátek sezóny ale nebyl snový, v brankovišti se postupně vystřídali Tomáš Tomek, Lukáš Cikánek, Patrik Nechvátal a Chris Holt, který byl zvolen jako jednička. S Nechvátalem jako dvojkou vytvořili dobrou dvojici gólmanů, která nakonec dovedla Orly do play-off. V týmu se také vyskytla hvězdná jména jako Pavel Rosa, který se ale zranil v listopadu a již nenastoupil, nebo Maris Jass, lotyšský reprezentant. Přes nevyrovnané výkony v říjnu se Znojmo odrazilo k sedmizápasové šňůře výher, a i když přišel útlum v prosinci, lednové a únorové výkony týmu daly základ dobré pozici pro postup do nadstavbové části.

I v nadstavbě podávali Orli dobré výkony, připsali si sedm výher, dvakrát porazili budoucího finalistu Vídeň a skalpovali i budoucího mistra Salzburg. Do play-off šel český tým ze třetího místa, poprvé si tak mohl zvolit svého soupeře. Ze dvojice Vídeň - Klagenfurt si Znojmo vybralo papírově lehčí Klagenfurt. První zápas se svěřencům trenéra Režnara zcela nevyvedl, i přes vysoký počet vstřelených branek prohráli. V brance tak dostal příležitost Patrik Nechvátal, který chytil příležitost za pačesy, a druhý duel Orli vyhráli. Holt se do brány dostal ještě ve třetím zápase, ale po čtyřech inkasovaných brankách střídal a do brány se již nevrátil. I přes vynikající výkony maskovaného muže ale Jihomoravané podruhé recept na silné KAC nenašli, v sérii prohráli 1:4. Po sezóně klub opustila většina hráčů, kteří do ní přišli v průběhu sezóny, a taky dlouholetá opora Adam Havlík.

Napsali jsme

» To nej sezóny 2014/15: Pět nejzajímavějších utkání
» Radek Číp se stal YoungStar sezony 2014/2015!
» Stát na střídačce Orlů? Bylo by to krásné, přemítá nad budoucností Peter Pucher