EBEL 2013/14

Fakta o sezóně
Název týmu: HC Orli Znojmo
Umístění: 7. místo (ZČ 4. místo), čtvrtfinále play-off (Linz 1:4)
» Tabulka 2013/2014
Hlavní trenér, asistent: Jiří Režnar, Milan Navrátil
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Adam Havlík, 56 bodů (18 + 38);
PLAY-OFF: Michael Kolarz, 6 bodů (2 + 4)
Největší hvězdy: Peter Pucher, Zdeněk Blatný, Richard Pavlikovský
Soupiska: » Soupiska týmu 2013/2014
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2013/2014
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2013/2014
Průměrná domácí návštěvnost: 2 529

Ani přes oblíbeného soupeře se brány do semifinále neotevřely

V pořadí ve třetím ročníku EBEL byli Orli tlačeni k většímu úspěchu než v předešlých sezonách. Nový trenér Jiří Režnar, jenž přišel z angažmá v Polsku, chtěl tým postavit převážně na české páteři. V úvodu sezóny se dlouho hledali gólmani, trio Richard Ullberg – Jakub Čech – Filip Landsman doplnil později i Fin Sasu Hovi. V dresu s Orlem na hrudi se po letech také objevili Milan Procházka či Zdeněk Blatný. Po výkonnostních výkyvech, kdy Znojmo přestřílelo Vídeň 4:0 nebo naopak podlehlo Innsbrucku 2:6, se Znojmu podařilo probojovat se do nadstavbové skupiny s jistotou play-off.

V nadstavbě svěřenci trenéra Režnara předváděli podobné výkony, jako v základní části. Střídavě vyhrávali a těsně prohrávali. Výkony přesto stačily na čtvrté místo v nadstavbové skupině. Soupeřem pro vyřazovací boje se stal Linz. Fanoušci ve Znojmě si již mnuli ruce, vždyť z dosavadních čtrnácti vzájemných zápasů jich Orli jedenáct vyhráli. I po prvním kole převládala v táboře českého týmu naděje na semifinále, kterou ale rázně zarazil Linz svou spanilou jízdou čtyř vyhraných zápasů v řadě. Znojmo ani napotřetí neproklouzlo do semifinále, po sezoně jej opustila většina hráčů, kteří do něj před sezonou nebo v jejím průběhu přišli.

Napsali jsme

» Pět nejzajímavějších zápasů Orlů v sezóně 2013/14
» Orlím zrakem, díl třetí: Play-off
» Orlím zrakem, díl druhý: Nadstavba
» Orlím zrakem, díl první: Základní část ligy
» Hokej ve Znojmě letos táhl, Orly podpořilo nejvíce fanoušků za posledních pět let!