EBEL 2011/12

Fakta o sezóně
Název týmu: HC Orli Znojmo
Umístění: 8. místo (ZČ 7. místo), čtvrtfinále play-off (Záhřeb 0:4)
» Tabulka 2011/2012
Hlavní trenér, asistent: Karel Soudek, Martin Stloukal;
od října Martin Stloukal, Petr Kučírek
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Peter Pucher, 36 bodů (13 + 23)
PLAY-OFF: Adam Havlík (2 + 2) a Lubomír Štach (0 + 4), oba 4 body
Největší hvězdy: Peter Pucher, Radek Haman, Mike Danton
Soupiska: » Soupiska týmu 2011/2012
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2011/2012
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2011/2012
Průměrná domácí návštěvnost: 2 335

Nová éra pod Alpami

Zemětřesení v českém hokejovém rybníku vyvolala na konci května 2011 zpráva znojemského klubu o vstupu do mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy. Elitní mezinárodní soutěž špičkových klubů z Rakouska, Slovinska, Maďarska a Chorvatska českého zástupce z jihu Moravy přijala s nadšením a velkým očekáváním. Místo českých prvoligových zimáků s návštěvami v řádu stovek diváků se Orli vydali objíždět hokejové arény s mnohatisícovými návštěvami a čelili velké finanční i hráčské síle klubů jako Vienna Capitals, Red Bull Salzburg (vítěz European Trophy) nebo Medveščak Záhřeb.

Historicky první duel v EBEL sehrálo Znojmo 10. září 2011 právě na ledě Záhřebu. Po obtížné nováčkovské sezóně zabrali Orli v nadstavbě, překvapili celou ligu a vybojovali si postup do play-off. V něm poměrem 0:4 na zápasy nestačili na chorvatský velkoklub Medveščak Záhřeb nabitý cizinci, přesto sezónu, která se dá považovat za nejzajímavější od zisku extraligového bronzu v roce 2006, zakončili úspěšně na ledě i mimo něj a těžký vstup do mezinárodních hokejových vod zvládli se ctí.