1. liga 2010/11

Fakta o sezóně
Název týmu: Orli Znojmo
Umístění: 6. místo (ZČ 6. místo), čtvrtfinále play-off (Jihlava 2:4)
» Tabulka 2010/2011
Hlavní trenér, asistent: Karel Soudek, Milan Kastner
Nejproduktivnější hráč: ZČ: Vladimír Říha, 33 bodů (20 + 13)
PLAY-OFF: Richard Jarůšek, 7 bodů (2 + 5)
Největší hvězdy: Radek Haman, Tomáš Rachůnek, Vladimír Říha
Soupiska: » Soupiska týmu 2010/2011
Rozlosování: » Rozpis soutěže 2010/2011
Změny v kádru:
Statistiky: » Statistiky týmu 2010/2011
Průměrná domácí návštěvnost: 2 333

Mládí ve hře a konec opět ve čtvrtfinále

Hned na začátku sezóny bylo jasné, že v kádru dostanou místo ti nejschopnější hráči juniorského celku. Znojemským hokejistům se nadmíru vydařila utkání letního Tipsport Hockey Cupu. Brány k poháru se uzavřely až ve finále. I přes úvodní prohru nové prvoligové sezóny se ve Znojmě udržela bojovná nálada, což se víceméně potvrzovalo až do konce října. Tehdy byli Orli v tabulce třetí.

Poté ovšem přišla tragédie v podobě sedmizápasové šňůry proher, kterou nesli špatně jak hráči, tak fanoušci. Vše má svůj konec, takže i toto prokletí bylo zlomeno a v podobě uspokojivých výsledků se hráči probojovali do play-off. I bez hlavních tahounů týmu (Radek Haman, Luboš Horčička a Karel Plášek) se mladému mužstvu podařilo v předkole play-off porazit Benátky nad Jizerou a v semifinále zatopit Jihlavě. Výsledek 2:4 na zápasy s Duklou však byl uspokojivý pro hráče i pro fanoušky.

Napsali jsme

» Ohlédnutí za čtvrtfinále play-off: Ježek byl nad orlí síly
» S Radkem Hamanem nejen o uplynulé sezóně
» Předkolo play-off s Benátkami: Tuhý boj až do konce!
» Trocha čísel z první části
» Podzim z orlí perspektivy