Velký návrat! Colton Yellow Horn znovu obleče znojemský dres

Aktuální zprávy
PO 24. 10. 2016
Skvělá zpráva pro znojemský hokej! Nejproduktivnější hráč loňské sezóny se vrací do klubu, kterému velkou měrou dopomohl k zisku stříbrných medailí v EBEL. Kanadský útočník Colton Yellow Horn se stává znovu Orlem!

Devětadvacetiletý forvard odehrál loni na jihu Moravy jednasedmdesát mistrovských utkání včetně play-off, postaral se o šestatřicet branek a na rovných padesát jich asistoval. Tato čísla mu zajistila prvenství ve statistikách kanadského bodování EBEL a zároveň byl akreditovanými novináři zvolen nejužitečnějším hráčem soutěže (tzv. Ron Kennedy Trophy).

Colton Yellow Horn

• vicemistr světa do 18 let z roku 2005
  • nejlepší střelec WHL 2007/2008
  • vybrán do all-star týmu WHL 2007/2008
  • nejužitečnější hráč sezóny 2015/2016 v mezinárodní EBEL
  • v posledních třech sezónách zaznamenal více jak bod na zápas

Není tak divu, že se o tohoto vynikajícího hokejistu s indiánskými předky strhl v hokejové Evropě boj. Yellow Horn se nakonec rozhodl k odchodu z mezinárodních vod do české extraligy, kde se dohodl s plzeňskou Škodovkou. Ač zde nedostával tolik prostoru, kolik by si představoval a trenéři jej stavěli do třetí až čtvrté formace, podařilo se mu v jedenácti zápasech vsítit čtyři branky. Jen o jednu méně, než má na svém kontě nejproduktivnější střelec Plzně Dominik Kubalík.

Přesto se Yellow Horn dohodl s vedením klubu na ukončení spolupráce. Další kroky kanadského útočníka tak směřují zpět do EBEL, kde se bude snažit navázat na výtečnou loňskou sezónu. "Naskytla se možnost posílit tým o Coltona, který u nás loni odvedl výbornou práci. Sezóna se mu opravdu vydařila," zdůrazňuje Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. "Využili jsme toho a s Coltonem podepsali novou smlouvu. Jestliže se podaří vyřídit všechny formality, mohl by naskočit již do středečního utkání proti Fehérváru."

Dočekal zároveň přiznává, že svůj podíl na tomto rozhodnutí měla i rozrůstající se marodka. "Ano, přispěla k tomu zranění hráčů. Patrik Novák je se zraněným kolenem dlouhodobě mimo hru. Uvidíme, zda stihne vůbec závěr sezóny. Roman Tomas s Janem Lattnerem absolvovali odborné lékařské vyšetření a informace o jejich zdravotním stavu budeme mít v brzké době," popisuje. "Co se týče Jiřího Berouna, který odstoupil z nedělního utkání, věříme, že bude do středy v pořádku."

V sestavě se během víkendových zápasů neobjevil ani slovenský útočník Peter Pucher. "Zůstává Orlem, ovšem v současné době je v silné konkurenci centrů a nedostává proto tolik prostoru," vysvětluje Dočekal. "Sezóna bude však dlouhá a náročná. Jsme teprve na jejím začátku. Je to pro nás stále platný hráč a jsme si jisti, že se jeho zkušenosti v sezóně ještě zúročí. Nadále trénuje s týmem a je kdykoliv připraven naskočit do sestavy."

» Kompletní statistiky Coltona Yellow Horna