Trenérská výměna. Hlavním koučem byl nově jmenován Roman Šimíček

Aktuální zprávy
ČT 29. 12. 2016
Ve čtvrtek v ranních hodinách vedení klubu rozhodlo o odvolání trenérské dvojice Jiří Režnar a Jiří Žůrek. Novým hlavním trenérem A mužstva byl jmenován Roman Šimíček.

Ve svých funkcích zůstávají sportovní manažer Rostislav Dočekal i trenér brankářů Petr Hrachovina. Ti tak spolu s Romanem Šimíčkem vytvoří nový trenérský tým.

"Roman Šimíček prošel během své hokejové kariéry několika světovými ligami. Hrál v NHL, ve Finsku, v Polsku a samozřejmě dlouhá léta i v české extralize. Má tedy velké množství hokejových zkušeností a věříme, že je přenese i do tohoto trenérského angažmá," říká Rostislav Dočekal. "Zároveň věříme, že změna trenérů dodá týmu ten správný impuls i přes rozsáhlou marodku, s níž se momentálně potýkáme."

Jiří Režnar končí ve funkci hlavního trenéra ve Znojmě po necelých čtyřech sezónách. Po ročníku 2012/2013 vystřídal na svém postu Martina Stloukala. První dva roky dovedl manšaft do čtvrtfinále play-off z TOP 6. Loni se mu s týmem podařilo vybojovat finále mezinárodní EBEL ligy a po dramatickém boji se Salzburgem získat stříbrné medaile.

Vedení klubu děkuje odcházejícím trenérům za odvedenou práci a přeje mnoho úspěchů v dalším pracovním i osobním životě.

Roman Šimíček

Roman Šimíček jako trenér Košic. Foto: hokej.sk

Pětačtyřicetiletý Roman Šimíček je bývalý český hokejový útočník. Dlouhé roky strávil ve Vítkovicích, kde se také narodil. Šest sezón byl kapitánem extraligového týmu. Připsal si i přes sedmdesát startů za českou reprezentaci, s níž získal v roce 1999 zlaté (Norsko) a v roce 1997 bronzové (Finsko) medaile na mistrovství světa.

Období od roku 2000 do roku 2002 strávil v kanadskoamerické NHL. Oblékl zde dres Pittsburghu i Minnesoty. Po návratu do Evropy v roce 2002 se snažil prosadit ve Finsku, ale nakonec ještě v témže roce odešel do Sparty, kde se o rok později stal kapitánem mužstva. Následně se vrátil domů do Vítkovic. Sezónu 2009/2010 strávil v Trenčíně a kariéru zakončil čtyřletým angažmá v polském GKS Tychy, kde byl členem stříbrného týmu v roce 2011.

Hned po skončení kariéry nasedl Šimíček na trenérskou dráhu. Necelé dvě sezóny byl asistentem trenéra ve Vítkovicích. Následně odešel do slovenské extraligy, kde postupně působil v Košicích a ve Skalici. S Košicemi, kde byl taktéž asistentem hlavního kouče, získal v roce 2015 titul mistra slovenské extraligy. Nyní povede jako hlavní trenér znojemské Orly v mezinárodní EBEL lize.