Orli mění s extraligovým Zlínem: za Řezníčka přichází Bořuta

Aktuální zprávy
ČT 22. 12. 2016
Znojemští hokejisté se dohodli na výměně s extraligovým PSG Zlín. Zpět na jih Moravy míří vicemistr EBEL z loňské sezóny Antonín Bořuta, opačným směrem putuje Dalibor Řezníček.

Osmadvacetiletý obránce Bořuta strávil ve Znojmě přes pět sezón, ve kterých za Orly odehrál 290 utkání a patřil k základním stavebním kamenům obranných řad. Jeho angažmá vyvrcholilo ziskem stříbrných medailí v loňské sezóně. Poté odešel do extraligového Zlína, za který letos nastoupil k 28 duelům. V sestavě figuroval i ve čtvrtek večer v domácím duelu s Plzní.

Antonín Bořuta

• zlínský odchovanec
  • za Orly poprvé nastoupil na jaře 2011 v play-off 1. ligy proti Jihlavě
  • v EBEL dosáhl 33 branek a 80 asistencí
  • nejproduktivnější obránce Znojma při loňském play-off

Řezníček naopak v létě ze Zlína putoval na jih Moravy, ve 33 ligových zápasech EBEL si připsal šest asistencí. Nyní se vrací do klubu, kde hokejově vyrostl a ještě loni působil.

„Zlín projevil o Dalibora zájem. My si na oplátku řekli o Tondu Bořutu, který měl loni v našem dresu velmi dobrou sezónu, byl produktivním bekem. V naší současné situaci, kdy máme spoustu marodů, může naše obranné řady pozvednout. Navíc se vrací do známého prostředí. Věříme, že pro oba celky to bude dobrá výměna," podotkl sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Antonín Bořuta se s klubem dohodl na smlouvě do konce sezóny s možnou roční opcí. Pokud se podaří vyřídit potřebnou administrativu, mohl by nastoupit již v pátečním zápase proti Fehérváru, případně na Štěpána v utkání s Grazem.

» Hráčská karta Antonína Bořuty