Nový kádr Orlů: Roman Šimíček hlavním koučem, zůstává 13 hráčů

23.3.2017 | Lukáš Peroutka

Sezóna znojemských hokejistů je již nějakou dobu minulostí, vedení Orlů již intenzivně pracuje na skladbě týmu pro ročník následující. Hlavním koučem zůstává Roman Šimíček, z loňského týmu bude pokračovat třináct hráčů.

Hlavní trenér Roman Šimíček tak poté, co v uplynulém ročníku přišel k mužstvu v prosinci a dovedl jej k šesté čtvrtfinálové účasti v řadě, dostává příležitost vést A-tým v první kompletní sezóně od začátku a spolu s vedením klubu pracovat na přestavbě hráčského kádru.

V orlí kabině zůstávají i nadále tradiční jména a znojemští patrioti, kteří tvoří neodmyslitelné jádro mužstva. Najdeme mezi nimi kapitána Jiřího Berouna nebo orlí odchovance Jana Lattnera, Jakuba Stehlíka, Davida Bartoše a Marka Špačka. Zůstávají i Tomáš Plíhal, Radek Číp, Patrik Novák, Štěpán Csamangó, Marek Biro a Antonín Bořuta. Už v průběhu minulé sezóny podepsal nový kontrakt útočník Colton Yellow Horn.

Brankoviště Orlů bude nadále hájit Marek Schwarz, zkušený gólman, který v uplynulém ročníku nastoupil ke 35 duelům. Naopak odchází Patrik Nechvátal. „Patrikovi vypršela smlouva. Nabídli jsme mu novou, ale on se rozhodl přijmout nabídku z Innsbrucku. Takový je hokej, přejeme mu hodně štěstí v další kariéře," prozradil sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Odchází obránci Kadeřávek, McMonagle a útočníci Da Costa, Györi, Podešva, Šeda, Vodný a Wronka. Smlouva vypršela také obránci André Lakosovi, na odchodu je i útočník Adam Hughesman.

Na příchodech nových posil vedení týmu intenzivně pracuje. S několika hráči je již domluveno, ale protože jejich kluby zatím neukončily sezónu a hokejisté jsou pod smlouvou, lze jejich angažmá oznámit až po konci dubna.

„Chceme do týmu přivést mladší hráče, talentované a šikovné. Rádi bychom s nimi pracovali, přizpůsobili je naší filozofii, tak aby se nám kádr více stabilizoval. Dáme jim důvěru a umožníme rozvinout svůj potenciál, tak jako se to povedlo v případě Libora Šuláka nebo dalších hráčů v minulosti. Vytvoříme tak kostru mužstva, kterou bude možné dále doplňovat," vysvětlil Dočekal.

Vznikající tým Orlů pro sezónu 2017/18
BrankářiMarek Schwarz
ObránciMarek Biro, Antonín Bořuta, Jan Lattner, Jakub Stehlík
ÚtočníciDavid Bartoš, Jiří Beroun, Štěpán Csamangó, Radek Číp, Patrik Novák, Tomáš Plíhal, Marek Špaček, Colton Yellow Horn