Americký sniper ve Znojmě! Posilou Orlů je C.J. Stretch

Aktuální zprávy
ÚT 24. 4. 2018
Znojemští hokejisté hlásí velkou posilu do útočných řad. Tým pro příští sezónu posílí osmadvacetiletý americký útočník C.J. Stretch, který v posledních letech stabilně sbíral více jak bod na zápas v německém Frankfurtu.

Americký kanonýr pochází z města Irvine v Kalifornii, nedaleko od hranic s Mexikem. Tedy z ne úplně hokejového regionu. Přesto už od šestnácti válel za Kamloops Blazers v prestižní juniorské WHL. Poté působil několik let v nižších zámořských soutěžích ECHL a AHL, kde působil zejména v Oklahomě a Bridgeportu.

C.J. Stretch

• 28-letý americký centr
  • v sezóně 2012/13 účastník All-Star game ECHL
  • tři roky po sobě na špičce produktivity DEL2
  • s Frankfurtem vyhrál v sezóně 2016/17 titul

V létě 2015 se rozhodl pro přesun do Evropy a podepsal v Rosenheimu ve druhé německé lize DEL2. Tam předvedl fantastický ročník. Za průměrný tým nasbíral 62 bodů v 50 utkáních a dotáhl klub do čtvrtfinále. Produktivního útočníka následně přetáhl špičkový a bohatý klub DEL2 z Frankfurtu, kde Stretch hned v prvním roce výrazně pomohl k zisku mistrovského titulu. Rosenheim, už bez Stretche, sestoupil. Ve všech třech sezónách v Německu nasbíral americký hokejista více jak bod na zápas, naposledy 28 gólů a 37 asistencí v 50 duelech. Svoji produktivitu navíc dokázal udržet i v play-off.

„C.J. dlouhodobě dokazuje, že je kvalitním centrem. Tři roky po sobě patřil k nejlepším hráčům DEL2, působil ve špičkovém klubu, který si vybírá jen kvalitní hráče. Jsme nesmírně rádi, že se nám ho podařilo získat," říká sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. O Stretche totiž podle zákulisních informací měly velký zájem i další kluby EBEL. „Bylo to žhavé zboží. Počítáme s tím, že bude naším elitním centrem a bude nastupovat v první formaci," potvrzuje Dočekal.