56'
10'
13'

Report ze zápasu ZNO vs. NJI (5:2)

Orli do utkání vstoupili aktivně a již v šesté minutě se dočkali první branky, když se po rychlé akci dostal k pohotové dorážce z mezikruží Martin Podešva, který bekhendem poslal kotouč do odkryté části branky. Znojemští pak nadále dominovali a mohli navýšit své vedení, ovšem Havlík se Svobodou nedokázali v obrovské šanci skórovat.

Na konci desáté minuty fanoušci v Nevoga areně viděli vyrovnání po rychlém brejku Dominika Kafky a Jakuba Lehečky. Druhý jmenovaný pak dokázal propasírovat kotouč za záda Groha. O necelé tři minuty později ujel znojemské obraně Jakub Flok a po faulu bylo nařízené trestné střílení, které prudkou přízemní střelou vyřešil parádně – 1:2. Orli byli z vývoje utkání zaskočeni a k vidění nebylo velké množství střel.

Stejně jako první třetinu, i tu druhou Orli začali velmi aktivně. Ve dvacáté čtvrté minutě si třetí formace vypracovala tlak v útočném pásmu a následnou střelu od modré čáry velice nebezpečně tečoval Oščádal, ovšem gólman Galuška byl proti. O minutu později se v jasné gólové šanci ocitl Havlík, který z mezikruží vystřelil pouze do hrudi brankáře. V následné přesilovce se ve stejné pozici ocitl také Stránský, avšak ani on neuspěl. Znojmo se dočkalo až ve třicáté osmé minutě, když vystartoval do útočného pásma Havlík a na úrovni brankové čáry krásnou zadovkou našel naprosto volného Martina Podešvu mezi kruhy, jenž nekompromisně zavěsil – 2:2. V poslední minutě prostřední části se pak krásně uvolnil Tomáš Svoboda, ale jeho střela těsně minula branku.

Na začátku třetí třetiny našel Luciani parádně Tomáše Svobodu, ovšem jeho ránu Galuška zlikvidoval svým pravým betonem. V sedmačtyřicáté minutě už Orli ale mohli slavit. Přesilovou hru využil Adam Sedlák tvrdou ránou od modré čáry – 3:2.

Netrvalo to ani minutu a Orli se radovali znovu, když po delším pobytu v útočném pásmu vystřelil od modré Jan Rudovský a přes hradbu těl propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:2. Hosté byli jako opaření a Znojemští dominovali. V padesáté šesté minutě pak po krásné přesilovkové kombinaci zvýšil na rozdíl třech branek Adam Havlík.

Jiří Beroun (Znojmo): Bylo to jako přes kopírák. Nevyužili jsme spoustu šancí, soupeř nám odskočil. Ze sedmdesáti střel nám to tam začalo padat až po půlce zápasu. Chybí nám tam důraz před brankou. Dorážky ani teče jsme tam v úvodu neměli. Oproti EBEL je to nezvyk, těch zápasů je méně. Teď budeme čekat celý týden na utkání. A vlastně ani nevíte, jestli bude. Každou chvílí se ta situace může změnit. Musíme být nachystaní v kteroukoliv dobu.