3:2, 1:4, 1:0
1/3
2/3

Znojmo stále v elitní čtyřce

T ř i n e c - Polovinu zápasu Orli vždy dotahovali jednobrankový náskok Ocelářů až do stavu 4:4. Pak se ale první znojemská pětka opět nadechla k velkému výkonu a zajistila zasloužené vítězství. Podílela se na celkovém přídělu pěti góly do Vojtkovy branky. Hvězdou zápasu byl kapitán <b>Pucher</b>, který jednu branku vstřelil a další tři přichystal svým spoluhráčům. Divokou přestřelku dotáhlo Znojmo do vítězného konce a díky prohře Slavie si tak již zajistilo postavení v první čtyřce. O soupeři v play-off se rozhodne až v pátek v přímém souboji se Spartou, která v zápase s Plzní zvítězila a drží si stále jednobodový náskok před Znojmem. Vítěz zápasu se střetne s Vítkovicemi, poražený narazí na Slavii.
Bez šesti hráčů základní sestavy nastoupil Třinec do předposledního zápasu základní části letošního ročníku nejvyšší soutěže. Znojmo odjelo na sever Moravy v plné sestavě s cílem získat body, aby si udrželo své postavení v tabulce. Trenéři nakonec nesáhli k avizované hře na čtyři pětky, ale do utkání nastoupili ve třech formacích. V poslední třetině se do hry zapojil místo Pardavého Milan Procházka a v zadních řadách vystřídal Soudka Mojžíš.

Po úvodním oťukávání a spíše opatrné hře probudil Orly k aktivitě gól Kucharczyka, který do utkání nastoupil i přes hlášené zdravotní potíže. Znojmo zhruba po třech a půl minutách srovnalo Barusem. To jakoby předznamenalo další vývoj utkání. Třinec se po dvou minutách dostal opět do vedení, když Duba nestihl zasáhnout proti střele Polanského, který trefil odražený puk. Vyrovnání přišlo znovu po dvou minutách, Havíř za pomoci brusle třineckého obránce překonal Vojtka. Do konce třetiny se podařilo zvýšit Kucharczykovi.

Otevřený hokej se hrál i v začátku druhé části. Z vývoje skóre je patrno, že obrany se k tomuto zápasu „nedostavily“. Přetahovaná trvala až do poloviny utkání, do stavu 4:4, kdy střídavě stříleli branky Oceláři a Orli. Nejprve vyrovnal Pucher, pak znovu vrátil Třinci vedení mladý obránce Hunkes. Ale pak k útoku zatroubil kapitán Pucher, který svými třemi asistencemi napomohl ke zlomení zápasu ve prospěch Znojma. Dobře rozehrál akci a Rataj našel volného Urama. Od té doby již bylo rozhodnuto o tom, kdo bude na ledě pánem. Na Ratajových dvou gólech, které Znojmu zajistily klid a vedení o dvě branky, se také podílel znojemský kapitán.

Hned v úvodu třetí třetiny svitla Třineckým naděje po Řípově gólu, ale hosté už otěže utkání nehodlali pustit z rukou. Dohrávalo se v poklidném tempu bez ostrých osobních soubojů, které budou zajisté v nepřeberném množství k vidění již za pár dní v play-off. Orli dohráli utkání v pohodě a podobně jako s Karlovými Vary zkoušeli různé kombinace. Třinec se evidentně do zvratu v zápase nehrnul a Znojmo si tak zaslouženě odvezlo tři body, které jsou důležité k tomu, aby neztratilo kontakt se Spartou. Poslední utkání základní části ve Znojmě tak bude opravdu zajímavé a nikdo by asi v průběhu sezóny nepředpokládal, že duel Sparta – Znojmo ještě může výrazně ovlivnit složení čtvrtfinálových dvojic vyřazovacích bojů. Pro fanoušky asi lepší pozvánka do ochozů Hostan arény na pátek ani nemůže být.

Pavel Marek (Třinec): Měli jsme problémy se sestavou a místo šesti zkušených hráčů, které šetříme na play off, jsme museli hodně improvizovat. Nasadili jsme juniory, na nichž se sice projevil určitý herní deficit a nedostatek zkušeností, ale výkonem rozhodně nepropadli. Byl to rychlý a útočný hokej, který se divákům musel líbit.

Milan Skrbek (Znojmo): Vzájemné zápasy těchto týmů jsou vždy hodně útočné a otevřené. Ani dnešní zápas nevybočil z tradice. Padlo hodně gólů, i když máme jisté místo v play off, zase tak moc se to na našem výkonu neprojevilo.