Třinec
1/3
2/3

Znojmo si na úvod zastřílelo

<em>Znojmo</em> - Znojmo nastoupilo v replikách dresů z postupové sezóny a celý zápas bylo aktivnějším celkem. Po bezbrankové první třetině se třemi slepenými góly v druhé části postupně prosadili Haman, Mojžíš a Svoboda. V závěrečné dvacetiminutovce padlo během šesti minut šest branek. Nejdřív Třinec snížil, poté Orli přidali zásluhou Erata a Kotašky další dvě branky, následně skórovali opět hosté, čtyřbrankový náskok vracel domácímu celku Plášek, ovšem poslední slovo si vzali na svoje hole znovu Oceláři a upravili na konečných 6:3.

V úvodu utkání byla z obou mužstev cítit nervozita z prvního soutěžního zápasu. Po pár minutách se však hráči začali dostávat do zápasu a diváci se dočkali několika zajímavých momentů, které se děly převážně v brankovišti třineckého Čechmánka. V dobré příležitosti byl nejprve Plášek, jemuž se nepodařilo z těžkého úhlu zasunout puk za hostujícího gólmana. Na druhé straně se před Trvajem nedokázal prosadit Květoň. Z orlí letky vytvářela největší tlak v třineckém brankovišti první formace, ovšem šance Selingra i Dopity brankou neskončily. Když si v dobré příležitosti počínal příliš lehkovážně Tomík, odcházeli po dvaceti minutách do kabin oba brankáři s čistým štítem.

Třinec sice vstupoval do druhého dějství s výhodou jednoho hráče v poli, jelikož si část trestu z první třetiny musel ještě odsedět Selingr, ovšem poté začali mezi mantinely Hostan arény vládnout Orli. Svoji vizitku nejprve přišpendlili na Čechmánkovy tyče Růžička a Erat. Na jejich příležitosti se pokusil odpovědět Peterek, jemuž slibnou šanci překazil dobrým obraným zákrokem Radek Haman a jeho následná akce znamenala kuriózní branku Znojma. Domácí jejich úvodní gól ještě více motivoval a dvěma slepenými zásahy korunovali převahu Orlů Pavel Mojžíš a Jaroslav Svoboda. Hosté se proti rozjetému soupeři nemohli prosadit a mohli děkovat brankáři Čechmánkovi, že proti dalším akcím domácích udržel před třetí dvacetiminutovkou alespoň nějakou naději na zvrat v utkání.

Závěrečné dějství byla z pohledu diváka nejzajímavější, neboť nabídla šest branek, které navíc padly v rozmezí šesti minut. Nejprve se v 44. minutě prosadil z přísně nařízeného trestného střílení Jan Peterek. Poté však vrátil tříbrankové vedení znojemskému celku Roman Erat, který zužitkoval přesnou přihrávku Dopity. V zápětí zvýšil vedení Ivo Kotaška, jenž využil přesilovou hru. Třinec však nesložil zbraně a po dvaceti sekundách snížil Rostislav Martynek. Brankové hody pokračovaly po akci Svobody s Karlem Pláškem, který zakončil učebnicově vyřešenou situaci dva na jednoho. Gólový účet zápasu uzavřel třetí třineckou brankou Miroslav Kováčik. V závěru utkání si domácí pohlídali tříbrankové vítězství a v retro dresech, ve kterých si znojemský klub vybojoval postup do elitní soutěže, mohli oslavit první body do extraligové tabulky.

Cenu pro nejlepšího hráče utkání si za domácí převzal autor úvodní znojemské branky Radek Haman a za hosty Jan Peterek s bilancí jednoho gólu a jedné asistence.

Václav Baďouček (Znojmo): V první řadě bych chtěl poděkovat hráčům, že to první domácí utkání zvládli. Byla na nich od prvních minut vidět velká odhodlanost a chuť a myslím si, že naše vítězství bylo zcela zasloužené. Byli jsme od začátku aktivnější, důraznější v zakončení, což se nakonec projevilo ve skóre. Ve třetí třetině hráči v některých chvílích trošku vyklízeli střední pásmo, takže z toho plynuly třinecké šance a branky. Ale důležité bylo, že jsme na každý jejich gól dokázali rychle odpovědět a nepřipustili žádné větší drama.

Antonín Stavjaňa (Třinec): Musíme uznat, že jestli domácí byli v něčem lepší, tak v důrazu v soubojích o kotouč, a hlavně v odhodlanosti jít do zakončení. V polovině zápasu takto vytěžili dva góly, zpoza brány nahodili puk a my jsme si to sami srazili do branky. Dali jsme sice tři branky, ale vždy, když se tým nadechnul, uděláme chybu a dostaneme gól. To je pro nás obrovská škoda, doufali jsme, že ze Znojma můžeme odvézt alespoň nějaký bod.