Kladno
1/3
2/3

Znojmo prodloužilo domácí neporazitelnost

<em>Znojmo</em> - Už na pět zápasů zvýšilo Znojmo svoji sérii domácí neporazitelnosti ve druhé čtvrtině základní části O2 extraligy. Tentokrát to odnesl tým Kladna. Orli sice v první třetině dvakrát prohrávali, avšak vždy dokázali odpovědět, v obou případech z hole Erata. V polovině zápasu se pak dokázali zásluhou Selingra dostat do jednobrankového vedení, tento stav vydržel až do poloviny závěrečného dějství, kdy nejdříve z trestného střílení zvýšil Dopita a krátce nato završil “bůra“ Svoboda.

Hned od začátku zápasu byl k vidění velmi útočný hokej. Hosté udeřili již ve druhé minutě, když se mezi kruhy prosadil Horna. Poté se vše zajímavé odehrálo v přesilovkách domácích. Nejdříve využil nabídnutou výhodu hráče v poli Erat, jenž nepohrdl přesným pasem Dopity. V další přesilové hře Orlů udeřilo na opačné straně a po zaváhání domácího obránce prostřelil Trvaje Patera. Poté měl znovu dobrou příležitost Erat, který nedokázal zužitkovat další parádní přihrávku Dopity. Na druhé straně mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení Gardoň, ale znojemský brankář byl proti. Těsně před přestávkou padl znovu gól ve znojemské přesilovce, jejímž autorem byl opět Roman Erat, který doklepl za Orctova záda střelu Jareše.

Do druhého dějství vyztužily oba celky své obrany a útočné výpady již nebyly tak časté jako tomu bylo v třetině předešlé. Za domácí se do slibné příležitosti dostali Demel s Hamanem, ovšem ve snaze posunout volně ležící touš do branky jim zabránila důsledná kladenská obrana. Na Trvaje několikrát nepříjemně dotíral velmi aktivní Horna, ale domácí gólman byl v prostřední dvacetiminutovce neomylný. Za Orcta však jeden kotouč prošel, když trajektorii tvrdé střely Bičánka změnila jemná teč Selingra. Možnost vyrovnat nevyužil Patera, kterého vychytal Trvaj. V závěru třetiny zavládly na ledě emoce a za potyčku putovali na trestnou lavici Bičánek, Svoboda, Schnabel a Kuchler.

V první polovině závěrečné části byli mnohem aktivnější hokejisté Kladna a snažili se o vyrovnání. Domácí obrana musela vyřešit několik zapeklitých situací, ale Trvaj nakonec neinkasoval. V největší šanci hostů vychytal znojemský brankář Štěpánka. V 53. minutě využil otevřené obrany hostů Demel a jeho únik zastavil Ševc pouze za cenu faulu, za který nařídil rozhodčí trestné střílení. Puk si nechal do středu hřiště položit Dopita, počkal si na pohyb Orcta a poté zavěsil pod horní tyčku. O dvě minuty později ujel Svoboda, zvolil podobné zakončení jako před ním Dopita, byl stejně tak úspěšný a daroval Mudrochovi premiérovou asistenci v dresu Znojma.

Po pátém gólu domácích zahodili rukavice tvrdí beci obou týmů, ovšem bitka mezi Bičánkem a Schnabelem neměla dlouhého trvání, neboť rozhodčí od sebe oba aktéry brzy odtrhli. Orli tak po velmi zajímavém boji prodloužili domácí neporazitelnost a radovali se z vítězstí 5:2.

Václav Sýkora (Znojmo): Kladno začalo dobře, my naopak špatně. Chtěli jsme navázat na zápas v Liberci, kde jsme ten bod uhráli z dobré obrany. Věděli jsme, že Kladno je v útoku hodně nebezpečné a má dostatek hráčů, kteří dokáží využít sebemenší chybičky a v útočném pásmu si dokáží vytvořit šance. Ten náš úvodní záměr se nepovedl, špatně jsme přistupovali k hráčům, z toho vyplynul první gól. Naštěstí se nám podařilo v přesilovkách ten výsledek otočit. Kdyby Kladno zvýšilo, bylo by to mnohem těžší. Myslím si, že od druhé třetiny jsme postupně přebírali iniciativu, dostali jsme zápas do svých rukou. Hodně důležitý byl gól na 3:2, myslím, že rozhodující pro to konečné vítězství. Uklidnění přineslo proměněné střílení Jirky Dopity, pak jsme ještě dali ten pátý gól, což se nám letos vlastně povedlo poprvé. Jsme rádi, že jsme konečně byli více produktivní. Chtěl bych pochválit mužstvo, že se i za nepříznivého vývoje zmobilizovalo. Jak jsme ten zápas špatně začali, o to lépe jsme do zakončili.

Petr Kasík (Kladno): Nezačali jsme špatně. Měli jsem tam nějaké šance, bohužel jsme nedokázali soupeři více odskočit. Poté jsme z dvou přesilovek inkasovali a bohužel v té rozhodující chvíli jsme udělali individuální chyby a nic jsme již nedokázali s výsledkem udělat.