0:0, 1:1, 1:2
1/3
2/3

Znojmo postoupilo do semifinále

J i h l a v a - Ani v pátem zápase poháru Orli neprohráli a již kolo před koncem si zajistili postup do semifninále. V něm se utkají s Oceláři z Třince, kteří zvítězili ve skupině D. Orli se budou snažit navázat na svou loňskou finálovou účast. V Jihlavě hráli domácí vyrovnanou partii, Znojmo o svém vítězství rozhodlo až v poslední třetině.
Již od úvodní třetiny střetnutí bylo jasné, že fanoušci uvidí zcela jiný hokej, než tomu bylo při posledním zápase ve Znojmě. Zatím co na ledě Jihomoravanů hokejisté Dukly předvedli prachbídný výkon a o šanci na úspěch v zápase se připravili už v prvních čtyřech minutách, dnes jako by nastoupilo jiné mužstvo. Bojovný jihlavský tým držel s o ligu lepším soupeřem krok a rozhodně nedaroval hostům ani milimetr ledu zadarmo. Přesto se v první dvacetiminutovce mohli dostat Znojmáci do vedení, své sólo však v branku nedokázal přetavit ani David Havíř, ani Karel Plášek. A když na druhé straně nepřekonal v dobré pozici Slávika Jiří Jantovský, odcházelo se poprvé do kabin za stavu 0:0. "Naši kluci tentokrát hned od začátku bojovali, byli důrazní v osobních soubojích a se soupeřem dokázali i bruslit. Zkrátka, hráli jsme podstatně líp než v posledním utkání," pochvaloval si hru svých svěřenců jihlavský kouč Petr Vlk.

V tu chvíli bylo jasné, že jihlavští hokejisté nedali Orlům branku už 200 minut čistého herního času. S touto bídnou statistikou se nehodlal smířit kapitán mužstva Oldřich Bakus. Ten sice ve 24. minutě svůj samostatný únik neproměnil, ale o tři minuty později už ležícímu znojemskému gólmanovi nedal šanci. Svou brankou nejen prolomil jihlavskou střeleckou smůlu, ale navíc vyrovnal stav zápasu na 1:1. O minutu dřiv totiž puk do branky Dukly dopravil Tomáš Hradecký a přestože to bylo evidentně nohou, rozhodčí Haškovec ji uzal. Nerozhodný stav tak na ukazatelu svítil i po třetině druhé.

O výsledku zápasu tak muselo rozhodnout až třetí dějství. V něm se nejprve ve 47. minutě Orli dostali zásluhou Jána Pardavého do vedení 2:1, ale domácí na tuto branku dokázali ještě odpovědět. O sedm minut později se totiž podruhé v utkání trefil Oldřich Bakus. I přesto, že už remíza Orlům zajištovala postup do semifinále poháru, se znojemští hráči nakonec radovali z vítězství. Pět minut před koncem zápasu totiž nahození Milana Tomana před brankou neštastně tečoval jeden z domácích hráčů a překvapený jihlavský gólman už na změnu směru dráhy puku nestačil reagovat. "Myslím si, že jsme měli od začátku převahu, vytvořili jsme si i dostatek šancí, ale nedokázali jsme je proměňovat. To byla samozřejmě voda na mlýn domácímu celku. Obě branky jsme dostali po zbytečných chybách při buly. Jsme samozřejmě spokojeni, že jsme vyhráli, ale to vítězství asi mělo být vyšši," hodnotil utkání znojemský trenér Pavel Pazourek.