Slavia
1/3
2/3

Znojmo porazilo Slavii i potřetí

Kvalitní, dramatický a vyrovnaný zápas s velkým nasazením měli možnost vidět diváci na znojemském stadiónu. Slavia dokázala srovnat nepříznivý stav 2:0, na začátku 3. třetiny pak z 2:3 na 3:3, ale na trefu Pláška ze 45. minuty již Pražané odpovědět nedokázali. Naopak při hře bez brankáře inkasovali z hole <b>Puchera</b> popáté.
Utkání začalo v rychlém tempu, ale výraznější šance se nerodily. První z nich si vypracoval slávistický kapitán Beránek. Jeho střelu z kruhu však gólman Svoboda zlikvidoval. V 5. minutě měla Slavia možnost přesilové hry. V ní si vytvořila velký tlak, jenže Svoboda své mužstvo několikrát podržel. Jak se má zakončovat, předvedli domácí Slavii při vyloučení Viktora Ujčíka. V 8. minutě našel Plch ideálně Procházku a Málek byl bezmocný - 1:0 Ačkoliv pak bylo Znojmo po zbytek třetiny aktivnější, skóre se již neměnilo.

Po 2 minutách 2. třetiny byl vyloučen Matějovský. Slavia sehrála oslabení dobře. V 26. minutě předvedlo Znojmo svoji zbraň z minulé sezóny. Plch našel zpoza branky Procházku a ten dostal Orly do dvougólového vedení - 2:0 Slavia se nepoložila a brzy vstřelila kontaktní gól. Míka se dobře orientoval v závaru před Svobodu, přihrál dobře postavenému Tomicovi, který následně usměrnil puk do poloodkryté branky - 2:1 Za 4 minuty se slávisté radovali z vyrovnání, když chybu domácích obránců dokázal potrestat Beránek - 2:2. Radost však netrvala dlouho. Ve 32. minutě si proti Pucherovi pomohl v rozporu s pravidly Snopek a musel si jít na dvě minuty odpočinout. V přesilovce nejprve nastřelil Jakeš tyč, aby se o dorážku postaral Václav Král - 3:2 Byl to jeho premiérový gól ve znojemském dresu. Po zbytek třetiny pak kralovali oba brankáři.

Hned po 19 sekundách třetí třetiny bylo opět vyrovnáno. Zmatku ve znojemském brankovišti dokázal využít Hübl - 3:3 Protesty domácích hráčů, že gól padl po přerušení byly marné, rozhodčí Souček ho uznal. Branková houpačka tím neskončila. Ve 45. minutě dostal Orly opět do vedení po pěkné kombinaci se štěstím Plášek - 4:3. Kvalitnímu dramatickému a vyrovnanému utkání by spíše slušela remíza, ale Slavia se jí nedočkala. Nepomohla jí k tomu ani přesilovka 4 minuty před koncem, ani hra bez brankáře. V ní naopak pečetil střelou do odkryté klece vítězství domácích Pucher - 5:3.

Milan Kastner: "Začali jsme velice dobře a získali dvoubrankový náskok, po kterém jsme polevili a Slavia náš výpadek využila k vyrovnání. Důležité je, že jsme proměnili přesilové hry a důležité také je pět vstřelených branek na domácím ledě. Chtěl bych také vyzvednout bojovnost našich hráčů."
Ondřej Weissmann: "Utkání bylo vyrovnané, po přestávce byl zápas hodně rychlý a bojovný. O výsledku rozhodlo proměňování přesilovek Znojma a naopak naše nemohoucnost při našich početních výhodách, kdy jsme nedokázali překonat brankáře Svobodu. Myslím si, že v závěru byl Beránkův faul zbytečný a ve vypětích a emocích došlo ke strkanicím."