0:0, 0:1, 0:2
1/3
2/3

Znojmo nechalo všechny body ve Vrchlabí

<em>Vrchlabí</em> - Až ve druhé polovině utkání začaly padat branky na vrchlabském ledě. Ve 32. minutě se z vedení radovali Orli, které jim zajistila trefa Jiřího Berouna, jenž letos poprvé nastoupil do prvoligového klání. Jednobrankový náskok drželi do třetí třetiny, v níž domácí tým dokázal nejdříve vyrovnat gólem Ladislava Gengela a posléze pět minut před jejím koncem skóroval v přesilové hře Jan Čaloun. Znojmo tak poprvé v zápase nebodovalo a jede domů s těsnou prohrou.

Vrchlabí chtělo Znojmo přivítat jako jiné soupeře, a to náporem hned od prvního vhazování. Hosté však předvedli, že mají zkušený tým a pod žádný větší tlak se nedostali. Nakonec to byli právě Znojemští, kdo se jako první dostali do střelecké příležitosti, ale s pokusem Staňka domácí gólman větší problém neměl. Vrchlabí zahrozilo o dvě minuty později a hned z toho mohla být branka. Od modré čáry nahodil puk Chatrnúch a ten skončil na břevně znojemské svatyně.

Další velkou možnost měl Tvrdek, který stanul tváří v tvář Horčičkovi, ten jeho střelu vyrazil. Domácí začali mít pomalu a jistě převahu a z toho vyplynuly fauly hostujících hráčů. Na trestnou lavici putovali postupně tři hráči Znojma, ale Vrchlabští se prakticky nedostali do zakončení. Největší příležitost si paradoxně připsali hráči Znojma, když Plášek ujížděl na Ševčíka, kterému v lepším zakončení zabránil faul Chmelíře.

Zkrácenou přesilovou hru si tak vyzkoušel tým z jihu Moravy. Vedl si v ní stejně jako jeho soupeř v předcházejících minutách. Při běžném počtu hráčů na ledě měli častěji puk na svých hokejkách domácí hráči, přesto se k ohrožení soupeřovy branky dostávali jen sporadicky.

Do konce prvního dějství si početní převahu jednoho hráče v poli vyzkoušeli ještě jednou hosté. Tentokrát si už počínali lépe než v předešlé přesilové hře, protože chybělo pár centimetrů a mohli se radovat z vedení. Tečovaný puk po střele obránce Štracha od modré čáry jen těsně minul domácí branku. V závěru třetiny zahrozil Urban, Horčička si s jeho střelou poradil.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté, několikrát se dostali do blízkosti Ševčíkovy branky, ale ten byl při jejich střeleckých pokusech pozorný. Skóre se nezměnilo ani po dvou vyloučených na každé straně, když si ani jedno z mužstev nedokázalo při početní výhodě vypracovat žádnou vážnější šanci k ohrožení branky svého soka.

V polovině utkání se tak diváci stále nedočkali změny skóre. Ovšem to se mělo brzy změnit. Nejprve ujela dvojice Plášek a Svoboda, první jmenovaný se dostal do zakončení, ale Ševčík jeho pokus chytil. Domácí však nedbali varování a o pár vteřin později inkasovali. Ve 32. minutě vyhrál buly v útočném pásmu Hradecký, puk se dostal na hokejku Jiřího Berouna a ten se tvrdou ranou trefil pod břevno vrchlabské branky – 0:1.

Inkasovaná branka místo hostů nakopla domácí a ti začali svému soupeři v útočném pásmu zatápět. Po několika pokusech mimo tři tyče se po samostatné akci dostal Mikšovský před Horčičku, puk však po jeho střele orazítkoval pouze tyč znojemské branky. K vyrovnání měla domácím pomoci přesilová hra, ale ty dnes ani jednomu z týmů nevycházely a ani tahle nebyla výjimkou.

Naopak hosté mohli v oslabení odskočit na rozdíl dvou branek, když se po chybě domácího kapitána Vály řítil na branku Beroun, Ševčík se tentokrát překonat nenechal. Závěr třetiny dohrávali Vrchlabští v početní výhodě, ale dojem v této herní situaci nenapravili.

Úvod třetí třetiny nabídl divákům spíše boj než pohledné hokejové představení a oba gólmani se poměrně nudili. Změna přišla k velké radosti domácích ve 45. minutě. Ladislav Gengel se dostal v mezikruží k puku a přesnou střelou vyrovnal stav utkání – 1:1. O tři minuty později mohla být radost Vrchlabských ještě větší. Čaloun se protáhl mezi obránci, vystřelil, ale Horčička puk vyrazil a s následnou dorážkou neuspěl ani Gengel.

Šanci strhnout vedení na svou stranu umocnila další přesilová hra, ty však byly dnes pro domácí spíše překážkou a ani v téhle se nedokázali gólově prosadit.

Domácí však i nadále hýřili aktivitou a při klasickém počtu hráčů na ledě se k nebezpečné dorážce dostal Beck, ale nezamířil přesně. V další šanci se ocitl Chaloupka, ovšem znojemský gólman byl opět připraven.

O chvíli později si hosté pomohli faulem a Vrchlabí si zahrálo v dnešním utkání devátou přesilovou hru. Kdo čekal stejný průběh jako v předešlých početních výhodách, musel být tentokrát zklamán. V 55. minutě se po přihrávce Chmelíře dostal k puku kanonýr Jan Čaloun a prostřelil vše co mu stálo v cestě včetně brankáře Horčičky – 2:1.

I nadále však vrchlabští hokejisté nepůjčovali soupeři puk a drželi ho v dostatečné vzdálenosti od své branky. Dvě minuty před koncem se navíc hosté dopustili dalšího nedovoleného zákroku, což znamenalo podstatnou komplikaci v honbě za vyrovnáním. Zbytek zápasu si domácí pohlídali a poté se již mohli radovat z výhry po výsledku 2:1.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni oba gólmani. Za domácí Petr Ševčík a na znojemské straně Luboš Horčička.

Jan Neliba (Znojmo): Zápas jsme začali dobře, mužstvo hrálo to, co jsme si domluvili. Škoda, že jsme nevyužili protiútoky, když Vrchlabí začalo víc napadat. Při vyrovnání se projevily nedostatky obrany, se kterými se potýkáme od začátku sezóny. Ve třetí třetině rozhodlo to, že Vrchlabí hrálo na čtyři útoky, my jen na tři a trošku nám došla šťáva. Jsme smutní, ale nedá se nic dělat. Soutěž má ještě spoustu kol a věříme, že výkony zlepšíme.

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): Začali jsme zápas dobře, chtěli jsme hrát jako v Chrudimi. Nevyužité přesilovky nás trošku srazily a trvalo, než jsme se do toho zase dostali. Velmi dobře chytal Horčička, ale dvě třetiny chytal téměř v klidu, protože naši obránci nedostali puk do brankoviště a útočníci doráželi většinou po ledě. Tak kvalitní gólman, jako je Horčička, tohle pochytá. Důležitým okamžikem bylo, že Ševčík za stavu nula jedna chytil samostatný nájezd. Ve třetí třetině jsme hráli převážně na tři lajny, vytvořili si tlak a z toho padly góly. Na konci nám pak pomohlo vyloučení Znojma.