Přípravné zápasy - út 7. 9. 2004
přát.
Skalica

Znojmo lehce přehrálo Skalici

Z n o j m o - Poslední přípravné utkání na domácím ledě před nadcházející sezónou Orli v pohodě zvládli. Hráli s lehkostí, předvedli pěkné hokejové akce, soupeře ze slovenské Skalice jednoznačně přehráli. Skóre utkání otevíral kapitán týmu <b>Pucher</b> a po jednom gólu vstřelili také <b>Křetínský, Pardavý, Vorel a Ondřej</b>. Po páté brance vystřídal Kučeru v brance hostí Tuček, jenž udržel čisté konto. Znojmo zkoušelo různé formace, Pucher a Toman alternovali ve dvou řadách.
Přestože poprvé během přípravy si do znojemských ochozů zřejmě kvůli čtvrtfinále Světového poháru nenašla cestu snad ani pětistovka diváků, Orli podali v první třetině velice bojovný výkon. Od začátku si vytvářeli šance, které však likvidoval skalický brankář Kučera. Dočkali se až v 10. minutě, když nejprve Pardavý po přihrávce Puchera nevyužil možnosti pálit do odkryté klece, znojemský kapitán ale jeho chybu vzápětí dorážkou napravil. O chvíli později zastavil Přikryl pokus Mikuše betonem, pak už museli Skaličtí řešit závar Vorlovy pětky před svou brankou. Při trestu Prošvice ve 12. minutě napálil od modré Křetínský a sražený kotouč doputoval až za Kučeru. Pět minut před koncem úvodního dějství, když si ještě odpykával čtyřminutový trest Hartmann, se opět projevili znojemští hračičkové Pucher s Uramem. Se svými spoluhráči vytvářeli chaos před bránou hostí, gól z toho však nebyl. Poté se dostali ke slovu také zeleno-bílí, když Přikryl nejprve vyřešil jejich dva pokusy, sekundu před sirénou však nestačil na střelu Bukny z mezikruží.

Znojmo se však po gólu „do šatny“ nepoložilo, naopak i po přestávce pokračovalo v náporu. Nejprve se zblízka netrefil Ludvík, pak kapitán Pucher neproměnil trestné střílení za faul na jeho osobu. Na ledě také řádili bratři Rachůnkové a to doslova. Nejdříve si šel mladší z nich, Ivan, sednout na deset minut za protesty proti výroku rozhodčího, jeho bratr Karel pak necelých pět minut před koncem třetiny dostal trest pět minut plus do konce utkání za hrubý faul na jednoho z protihráčů. Mezitím střelecký účet Orlů narostl o tři branky. V 28. minutě dorážel před Kučerou Pardavý, po chvíli využil Vorel další přesilovku střelou do víka po spolupráci s Uramem. Skalica se v polovině zápasu na chvíli probudila, ale do kolen ji opět srazil Ondřejův gól z 32. minuty. Kučera přenechal svoji svatyni Tučkovi. Při zmíněném oslabení Znojma, kdy Karel Rachůnek předčasně odešel do sprch, se hra opticky vyrovnala a Skaličtí několikrát prověřili Přikryla. Jeho lapačka však byla úspěšná.

Hosté se pokoušeli snížit stav i v posledním dějství, když hned v samém úvodu třikrát vyzkoušeli pozornost znojemského gólmana. Ve 43. minutě ale přidali šestou branku domácí, hlavní rozhodčí však nestihl puk za čárou zahlédnout, protože Tuček jej stihl rychle vyškrábnout ven. Gól tedy neplatil, ale Orli se snažili dál, zejména jejich první formace. Slováci pak také zahrozili, pro střelu Mreny musel Přikryl skočil rybičkou a vyřešil i několik dalších nebezpečných situací. Pět minut před koncem zápasu Znojmo nevyužilo krátkou přesilovku 5 na 3 a za to přišel trest. Po chybě ve znojemské obraně překonal Přikryla Kocák. I když Znojemští ještě evidentně toužili po šestém úspěchu, skóre už se neměnilo.

Ohlasy trenérů

Leoš Zajíc (Znojmo): Myslím si, že jsme dneska hráli velice dobrý hokej, hlavně v prvních dvou třetinách. Důležité je, že hrajeme to, co trénujeme a na čem jsme se domluvili před zápasem. Příprava je dlouhá a chápu, že už to hráče příliš nebaví a bylo to taky vidět na poslední třetině. Přáteláků už vlastně bylo patnáct, čeká nás ještě jeden v pátek a je na čase, aby už začala soutěž. Znovu opakuju, že jsem přesvědčen o tom, že dnešní zápas jsme odehráli velmi dobře.

Milan Klement (Skalica): Dvě třetiny bylo Znojmo jasně lepší, ve třetí třetině jsme trochu vyrovnali hru. Dopláceli jsme na časté vylučování v zápase. Rozdíl mezi zápasy ve Skalici a ve Znojmě byl hlavně v termínu. První zápas u nás byl ještě v době plné přípravy a myslím si, že Znojmo nehrálo ještě úplně nadoraz. Dnes už výkon Znojma byl takový, jak by mělo hrát v extralize. Přeju Znojmu, aby konečně postoupilo dál a jsem přesvědčen, že tým na to má.