4'
10'
34'

Znojmo dvakrát dotáhlo gólové manko, nakonec padlo v nájezdech

Úvod znojemským hráčům moc nevyšel, soupeř se rychle ujal dvougólového vedení. Orli ještě v první části díky přesilovce snížili a v té druhé se jim povedlo vyrovnat. Radost ale netrvala dlouho, italský tým vzápětí znovu odskočil. Domácí po velkém boji srovnali podruhé a duel dospěl až do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější Pustertal.

Znojemští hokejisté se ihned po vhazování ve středovém kruhu prodrali do útoku a již po pár vteřinách přinutili Sholla k prvnímu zákroku, šikovné nahození tečoval Luciani jen do výstroje gólmana Pustertalu. O úvodní trefu utkání se však postarali po nenápadné akci hosté, ve čtvrté minutě poslal Johan Harju přesnou tečí z předbrankového prostoru své barvy do vedení. Orli se snažili rychle zareagovat, ale z přemíry snahy kupili hrubky v rozehrávce. Jednu z nich pak potrestal znovu Johan Harju, jenž po kombinaci se spoluhráčem zametl kotouč za záda přesouvajícího se Kantora.

Domácí se opravdově probudili až po polovině třetiny. Nutno dodat, že jim k tomu vydatně pomohla početní výhoda, kterou sehráli parádně. Filip Ahl dostal nabito do kruhu, potáhl si kotouč a chladnokrevně jej napálil do italské klece. Blizoučko k vyrovnání měl krátce poté Luciani, v samostatném úniku však svůj bekhendový blafák nedotáhl do gólového konce. Vlci sehráli v závěru periody velmi nebezpečnou přesilovku, Kantora přinutili k několika těžkým zákrokům, ale znojemský maskovaný muž Orly v důležité chvíli podržel.

Aktivnější nástup do prostřední části hry zaznamenal Pustertal. V první minutě přinutil Kantora hned k několika zákrokům, nejnebezpečněji vyzněla dorážka Willcoxe. Znojemští se ale nechtěli nechat zahanbit a také oni začali pálit ostrými – dělovka obránce Culkina již měla gólové parametry. Ještě nebezpečnější byly dvě šance z 25. minuty, nejdříve Gorčík nechal vyniknout Shollovu lapačku, o pár sekund později Bartko mířil jen vedle italské brány. Orli při svých útočných snahách zapomínali na zadní vrátka a navíc je stále trápila rozehrávka. Hosté využívali těchto okének a své šance si nacházeli, za Kantorem tak zazvonila tyč po střele Stukela.

Tlak Orlů narůstal, vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Fanoušci vycítili, že teď domácí potřebují povzbudit, a tak druhý gól přišel ve fantastické atmosféře. Nejlepší střelec Jihomoravanů Radek Prokeš po dlouhém dobývání svatyně Pustertalu dotlačil kotouč za brankovovu čáru. Radost ale netrvala dlouho. Vlci potrestali špatné znojemské vyhození z obranného pásma, navíc dostali až příliš prostoru před brankovištěm Kantora a Jakob Stukel zchladil nadšení v Nevoga aréně. Hosté si možná vytvářeli méně gólových příležitostí, těžili však z chyb Orlů, hráli s přehledem a hlavně efektivně.

Znojemští museli v závěrečné dvacetiminutovce sešlápnout plyn a do italského obranného pásma se nastěhovali již po buly. Mužstvu měla pomoci druhá početní výhoda v zápase, v ní ale dokázali vyprodukovat pouze střelu Culkina, která navíc mířila vedle brány. Orli pokračovali v útočných snahách, Pustertal se zaměřil jen na bránění, a to se mu nevyplatilo. Radek Prokeš profitoval z přihrávky Lucianiho zpoza klece a hráči mohli stylovým tanečkem oslavit vyrovnání na 3:3. Vlci po inkasovaném gólu posbírali poslední zbylé síly z náročného programu a hra dostala velmi atraktivní náboj. Přelévala se ze strany na stranu, oba týmy hrozily z rychlých brejků a oba týmy měly velké šance získat tři body jen pro sebe. Po šedesáti minutách si ale každý přivlastnil jen jeden, o ten bonusový se bojovalo dál.

Obrovskou příležitost si v první minutě prodloužení vytvořil Bardaro, jehož zastavila až pohotová Kantorova lapačka. Hosté sice měli v nastaveném čase více ze hry, gólu se ale dočkali domácí. Po přezkoumání však nebyla Lucianiho trefa uznána pro ofsajd. Zápas se trochu přiostřil, ale vítěze jsme stále neznali. O bodu navíc tak musely rozhodnout až nájezdy, které získali hosté zásluhou Gregory Careyho.

Jiří Beroun (Znojmo): Chtěli jsme na ně vletět, ale hned ve 4. minutě jsme dostali gól, pak další a celý náš plán se zbortil. Pak jsme v podstatě celou dobu doháněli manko. Nebyli jsme silní v osobních soubojích, u nás ve třetině dávali soupeři hrozně moc prostoru. Tlak ve třetí části nebyl dost důrazný, abychom ho dokázali přetavit v rozhodující gól.

Raimo Helminen (Pustertal): Byl to velmi dobrý zápas. Oba týmy hrály aktivně, ve velké rychlosti. Pro nás to bylo hodně těžké, hráli jsme třetí zápas ve třech dnech, ale musím hráče pochválit, nebylo to moc znát. Měli jsme hodně energie. Byly tam sice nějaké chyby, ale to je hokej. Domácí jsou kvalitní soupeř. Není jednoduché tady hrát a my jsme spokojeni se dvěma body.