41'
43'
49'

Znojemští umlčeli Buldoky šesti góly

Jihomoravané se na rakouském ledě nikterak nerozpakovali a již v 8. minutě vedli o dva góly. I v dalším průběhu utkání si šli jasně za svým cílem v podobě tří bodů. Premiérový gól ve znojemských barvách si připsal Ilya Zubov, dvěma asistencemi se blýskla nová akvizice Tor Immo. Přihrávku na gól si zapsal do statistik i brankář Kantor.

Orli byli za svou aktivitu na startu utkání brzy odměněni. Již ve třetí minutě se do statistik zapsala nová posila týmu Tor Immo, po jehož přihrávce poslal kotouč pod horní tyčku Ilya Zubov. Hosté nepolevovali v tlaku a ani druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Nahrávku zpoza brány od Lucianiho proměnil přesnou ránou k tyči Tomáš Svoboda. Až s polovinou třetiny se osmělili také domácí, v samostatném úniku ale na připraveného Kantora nedokázal vyzrát zakončující Schwinger. Hru Buldoků v dalších minutách přibrzdila dvě vyloučení. V nich sice Znojemští nadále demonstrovali svou převahu, další gól však nepřidali.

Ten se stal aktuálním až ve 26. minutě. Ve vyrovnanější partii prostředního dějství se z ničeho nic objevil před Beckem znojemský střelec Anthony Luciani a propálil gólmana mezi betony. Orli si touto trefou vysloužili již velmi nadějné tříbrankové vedení. Dornbirn se ale rozhodně nehodlal vzdát bez boje a začal se čím dál častěji prosazovat. Znojemský gólman Kantor si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat a velmi dlouho držel čisté konto. Kontaktní brance ale přeci jen nedokázal zabránit. V 35. minutě korigoval na 1:3 Colton Beck. Domácí byli i dál více u puku a několikrát nebezpečně zahrozili, další změna skóre už ale nepřišla.

Jihomoravané již po pár vteřinách třetí třetiny dali jasně najevo, že nestojí o žádné zdramatizování duelu. Čtvrtou trefu do rakouské sítě měl na svědomí po samostatném úniku Sebastian Gorčík. A než stačila doznít znojemská radost, přidal další přesný zásah Ryan Culkin. Dornbirn už na nepříznivý vývoj utkání nenašel odpověď, pár slabých pokusů bez potíží zneškodnil Kantor a hosté si kráčeli pro vítězství. To ještě stvrdil po rychlém průniku do zaskočené rakouské obrany Sebastian Gorčík. Na šestém gólu měl svou asistencí podíl i brankář Kantor. Znojemští tak mohli slavit tři body z úvodního zápasu jejich dvoudenního tripu.

Kai Suikkanen (Dornbirn): První třetina byla z naší strany špatná, ale tu druhou jsme sehráli dobře a málem se nám povedlo dostat se ze stavu 0:3 zpět do zápasu. Na začátku třetí třetiny jsme měli hned v prvním střídání velkou šanci, jenže potom vyrobíme dvě velké individuální chyby a najednou je to 1:5. Prohráli jsme si zápas ve dvou minutách. Nerozumím tomu, to by se nemělo stávat.

Glen Hanlon (Znojmo): Hráli jsme proti týmu, který měl vinou zranění jen pět obránců a navíc měl za sebou včerejší zápas, zatímco my jsme byli odpočatí. To nám určitě hrálo do karet, pro ně to bylo velmi těžké. Myslím si, že ve druhé třetině nás hodně podržel brankář, klidně to mohlo být 3:3. Na začátku třetí části se nám povedlo zblokovat střelu, z brejku pak dát gól na 4:1 a to rozhodlo. Začínáme hrát dobrý hokej, nová posila Tor Immo zapadl výborně, jeho útok se mi dnes líbil.