Litvínov
1/3
2/3

Znojemští obránci vymetali pavučiny

Z n o j m o - Letos poprvé se Orlům podařilo vyhrát nad Litvínovem. Všechny góly Znojma vstřelili obránci. Utkání rozhodl v prodloužení Havíř, ale rozhodující podíl na zisku bodů měl Pucher, který připravil všechny čtyři branky.
Skóre zápasu otevřel Litvínov v polovině 2. minuty, když přesilovou hru využil Hranáč. Znojmo působilo ospalým a nevýrazným dojmem, čehož dokázali lépe bruslící a dobře kombinující litvínovští využít. Téměř po celou první třetinu byli lepším týmem a nepřipustili Orly do žádné vážnější akce. Ke změně stavu vyzval kapitán Pucher, který naservíroval gólovou přihrávku Benákovi a ten ze svého oblíbeného místa z pravého kruhu se nemýlil.

Brzy vstřelená branka hned na počátku druhé třetiny opět ukolébala Orly do vánočního klidu a pohody. Čerstvá posila druhého útoku Steiner svým nasazením a chutí do hry vytvářela pro své nové spoluhráče mnoho nápaditých přihrávek a zajímavých kombinačních akcí. Litvínovský tým opět nabíral na obrátkách a ospalé Orly překvapil dvěma zdařilými zásahy v 34. a 38. minutě.

Druhá třetina byla předčasně ukončena v čase 38:26. Rozhodčí Bolina, jako již několikrát v tomto zápase posoudil, že Uram stále simuluje a po dalším ataku litvínovským hráčem jej vyloučil za nesportovní chování. Diváci již další evidentní faul psychicky neunesli a naházeli na ledovou plochu předměty, které ke hře nepatří.

Přerušení hry přineslo uklidnění jak na ledě, tak i v ochozech a třetí třetina začínal opět nabývat hokejových kvalit. Byl to opět kapitán, který probudil Orly ze zimního spánku. Svým citem prohru a zázračným periferním viděním přihrál na dobře najíždějícího Soudka, který již potřetí vymetl růžek Podolkovy brány.

Prodloužení se odehrávalo v běžném tempu nahoru dolů až do čtvrté minuty, která hru o další bod rozhodla Havířovou střelou.

Milan Skrbek (Znojmo): "Celkově zápas nebyl z naší strany dobrý. Začali jsme hodně vlažně a začali hrát až v posledních pěti minutách první třetině. V prostřední části jsme trestuhodně zahodili tři šance, soupeř otočil zápas a my jsme pracně vyrovnávali. Nakonec jsme rádi alespoň za zisk dvou bodů."

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Podali jsme dobrý výkon a bod si zasloužíme. V první třetině jsme byli lepší, ve druhé části se hra vyrovnala. V závěrečné části jsme se dostali do defenzívy a umožnili Znojmu vyrovnat. Bod si určitě zasloužíme."