Třinec
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. TRI (5:4)

V rámci dalšího kola nadstavbové části extraligy juniorů přivítali na znojemský led hráči Třince. V přímém souboji o pátou příčku se dal očekávat vyrovnaný boj.

Úvod prvního dějství nepřinesl nijak zajímavou podívanou. Oba týmy měly zpočátku problémy s přechodem do útočného pásma, navíc hráče brzdila nepřesná rozehrávka. První větší příležitost utkání měli na svých hokejkách hosté. Dvě tvrdé rány Tomana od modré čáry rozcvičily znojemského gólmana Kuchaře. S dělovkami třineckého beka si Kuchař ještě poradil, na rychlý protiútok Rostislava Marosze byl však již krátký, a třinecký forvard jej překonal přízemní střelou mezi betony – 0:1.

Neuběhly ani dvě minuty a domácí hráči dostali výhodu jednoho muže v poli. Tou nepohrdli a po kombinaci Havlíka a Davida Videlky skončil puk za Kotrlovými zády poprvé – 1:1. Další vyloučení Marosze již domácí nedokázali zužitkovat, přesilová hra v závěru třetiny se nevyvedla ani Třinci, a tak se po první periodě odcházelo do šaten za smírného stavu.

Raketový nástup do druhé dvacetiminutovky měli Oceláři. Jen dvanáct vteřin stačilo Třineckým k tomu, aby využili přesilovou hru, a z dorážky Davida Roupce se opět dostali do vedení – 1:2. Z toho se však neradovali příliš dlouho. Stačila necelá minuta a Znojmo opět srovnalo krok, tentokrát zásluhou aktivního Dominika Piskoře - 2:2.

Ani tento stav však nezůstal na časomíře delší dobu. Stačila již několikátá přesilovka pro Třinec, v jejím závěru zaskočil svou střelou Filip Pavlík nepozorného Kuchaře – 2:3. Do nebezpečného průniku se v přelomu utkání dostal Kajaba, hostující hráč však nedokázal v pravou chvíli vystřelit, a Znojmo toto zaváhání trestalo. Lukáš Kovalský a David Videlka s natlačili až před Kotrlovu bránu a druhý jmenovaný nadvakrát prostřelil hostujícího gólmana – 3:3.

Ani toto skóre však nevydrželo dlouho. Další přesilovka pro Třinec a další gól, do střelecké listiny se tentokrát zapsal Jakub Herman a poslal svůj tým do vedení – 3:4. Znojmo ještě mohlo v závěru třetiny srovnat, Latnerova dělovka od modré ale tentokrát v bráně neskončila.

Poslední dějství začalo náporem domácích borců. Nejprve to na Kotrlu zkoušel Opalek, ten však ještě neuspěl. O chvíli později se Orli přeci jen dočkali vyrovnání. Střelcem ve znojemským barvách se stal Adam Havlík, který těžil ze své důraznosti před bránou – 4:4. Neuběhla ani minuta a Znojmo se dostalo poprvé v zápase do vedení zásluhou Jana Podešvy - 5:4.

Všichni v Hostan aréně očekávali nápor hostů, kteří určitě nebyli spokojeni s vývojem posledních minut. Časté vylučování však začalo Třinec srážet na kolena a Orli šetřili cenné vteřinky. Také Oceláři se dostali početní výhody po faulu Videlky, ale ani dělovka Tomana nepřinutila Kuchaře kapitulovat. Byli to naopak domácí, kteří mohli potvrdit své vedení, puk se však za Kotrlova záda nedokutálel po střele Havlíka, ani po zásahu Nováka, při kterém se kotouč lehce povaloval těsně před brankovou čárou. Závěrečná power-play vyústila v nebezpečnou ránu Roupce, i s tou si však Kuchař poradil. Poslední vteřinky už domácí s přehledem ubránili, a připisují si tak po šťastném závěru všechny body.

Martin Stloukal (Znojmo): Zápas byl pro mě osobně velmi důležitý. Tím, že jsme v poslední týdnech trénovali opravdu velké objemy, je pro mě tato výhra dvakrát tak pozitivní než obvykle. Rozhodně jsem za výhru moc rád. Na obou stranách bylo hodně vyloučených, u nás je to dáno především tím, že hráči jsou unavení, a mají tak větší snahu faulovat, je to takový nešvar, ale já ho z 99,9 procent přikládám únavě.