Znojemští dorostenci ovládli ve Villachu orlí duel, a zajistili si tak postup do play-off!

04.01.2018 | Nikola Katolická

Znojmo si dokázalo v první třetině vybudovat čtyřgólový náskok a celý zápas nepustilo soupeře ke kontaktnímu gólu. Díky tomu, že si Znojemští vývoj utkání pohlídali, získali nejen zaslouženou výhru, ale především radost z postupu do vyřazovacích bojů o titul mistra EBJL.

17.kolo, čtvrtek 4. 1. 2018
Villach
Branky a nahrávky: 6. Zmeškal (Špinler, Svoboda), 7. Špaček (Mukhamediarov, Šeliga), 13. Svoboda (Zmeškal, Špinler), 17. Vokurka (Balciar, Fruvirt), 21. Judth (Lanzinger, Müller), 29. Špinler (Zmeškal, Konečný), 29. Wohlfahrt (Lanzinger, Judth), 35. Wohlfahrt (Lanzinger, Urbánek), 46. Chlubna (Špinler, Zmeškal), 53. Svoboda (Bazala, Chlubna), 59. Müller (Urbánek, Wohlfahrt). Rozhodčí: Wassermann - Dreier, Pötscher. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 47. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 3:5, 3:7, 4:7.
EC Panaceo VSV: Moser - Urbánek, Müller, Sivec, Maurer, Nowak, Hintermann, Lindner - Wohlfahrt, Thaler, Lanzinger - Judth, Unterluggauer, Thaler - Ortner, Feldbaumer, Pirsch - Rettner, Hagen, Auernig.
ORLI ZNOJMO: Gistr - Chlubna, Bazala, Andrek, Konečný, Kotala, Šeliga, Bartok - Svoboda, Zmeškal, Špinler - Fruvirt, Vokurka, Balciar - Bittner, Mukhamediarov, Špaček.

Znojemští nenechali od začátku zápasu nic náhodě a hned v šesté minutě se díky trefě Lukáše Zmeškala dostali do vedení, to ještě o minutu později navýšil Adam Špaček. Následovala přesilová hra domácího týmu, ten se však prosadit nedokázal. Na to našli Znojemští nejlepší odpověď, jelikož vzápětí Ondřej Svoboda správně zamířil svatyni hostů. Ke konci třetiny se trefil ještě Josef Vokurka. Orli z Villachu tak po první třetině odcházeli do kabin s čtyřgólovým mankem.

Na začátku druhé periody se poprvé trefili hosté poté, co Marcel Ruth dobře zamířil za Gistrova záda. V devětadvacáté minutě skóroval David Špinler, hosté však tentokrát s odpovědí nečekali a o deset vteřin později to byl Benedikt Elias Wohlfahrt, který se mohl radovat ze vstřeleného gólu. Tentýž hráč ještě v pětatřicáté minutě snížil náskok Znojemských na dva góly, když v přesilové hře dokázal přesně zakončit.

Znojemští svůj náskok po přestávce opět navýšili. V šestačtyřicáté minutě se trefil Matěj Chlubna. O sedm minut později vsítil svůj druhý gól zápasu Ondřej Svoboda. Domácí si ke konci zápasu zahráli dvě přesilové hry. V první se Orli z Villachu neprosadili, ve druhé rakouský celek ještě dokázal kosmeticky poupravit konečný stav zápasu, když znojemského brankáře překonal Samuel Müller. Znojemský tým staršího dorostu si tak díky této výhře otevřel bránu do play-off ještě před koncem základní části EBJL.

Miloš Šeliga (Znojmo): V dnešním utkání jsme potvrdili postup do play-off. Před sezónou se tento tým stavěl znovu od začátku, o to větší spokojenost s tímto dílčím úspěchem může panovat. V základní části jsme se nevyhnuli slabším momentům, od začátku listopadu jsme však hráli velmi dobrý celoplošný hokej plný pohybu. Navíc se nám daří zapracovávat do kádru i mladší dorostence, kteří ukazují, že mohou být platnou součástí týmu. Chtěl bych poděkovat všem svým asistentům a vedení mládeže za to, že vytváří našim hráčům velmi dobré podmínky k hokejovému růstu.