Slavia
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (4:0)

S vervou se pustila Slavia do druhého utkání ve Znojmě a po nedělní prohře si chtěla z jihu Moravy odvézt alespoň jedno vítězství, které by ve čtvrtfinálové sérii bylo jistě důležité. Jenže Orli byli na útočně naladěné Pražany připraveni a důslednou obranou je ke střelám nepustili. Naopak na přelomu druhé a třetí minuty udělali před Málkovou brankou závar a nekrytý Mařák po 123 vteřinách hry poslal domácí do vedení. To byla pro Slavii nepříjemná rána, která jí jistě na klidu nepřidala. Znojmo ale dál pokračovalo v disciplinované hře a soupeře nepouštělo do šancí. Jednu z mála měl ve 12. minutě rychlý Ujčík, který přes obránce trefil jen Svobodův beton. Největší naději na vyrovnání pak měla Slavia ve 13. minutě, kdy z kruhu vystřelil Klobouček, trefil levou tyč znojemské svatyně a Svoboda puk na poslední chvíli přiklopil na brankové čáře. Sudí konzultoval celou situaci s videorozhodčím a branku správně hostům nepřiklepl. Do konce třetiny hráli Orli po vyloučení Hübla a Kadlece ještě dvakrát v početní převaze, ale i Slavia dobře bránila a tak se skóre do přestávky neměnilo.

Ve druhé třetině hosté přitvrdili, ale ani tentokrát si mnoho šancí nevynutili. Ve 26. minutě pálil nekrytý Rousek jen do Svobody. O tři minuty později narazil Pojkar rukama nebezpečně Pláška na mantinel, ale rozhodčí tento nečistý zákrok i přes protesty znojemského kapitána Heše nechal bez potrestání. Od 30. minuty hráli Orli v početní převaze a Heš od modré čáry tvrdě pálil z první, ale Málek jeho střelu kryl. Ve 33. minutě usedl na trestnou lavici Mařák a přesilovou hru hráli tentokrát hosté, ale neslavně. Do úniku se dostal Uram a řítil se sám na Málka pronásledován Hejdou, který jej v poslední chvíli fauloval. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které Uram k radosti zaplněného znojemského stadionu přetavil v důležitou druhou branku. Třetinu dohrály oba týmy bez vážnějších šancí, čtrnáct vteřin před jejím koncem byl ještě vyloučen Kaňkovský.

Hosté tedy vstupovali do poslední třetiny v početní převaze, ale snad jedinou šanci v ní měl Alinč, který ve 42. minutě z kruhu trefil jen Svobodu. Podobně dopadl i o chvíli později se svou střelou z úhlu Snopek. Vzápětí se ale Slavii naskytla další výhoda přesilové hry po vyloučení Procházky. Ve 45. minutě poslal Rousek zpoza znojemské svatyně puk před Svobodu Kadlecovi a ten nebezpečně vypálil, ale Svoboda tradičně svůj tým podržel. Ve 49. minutě trefil na druhé straně Kaňkovský jen Málka a skóre se pohnulo až o půl minuty později, kdy Plášek dostal přihrávku od mantinelu a zvýšil vedení domácích. To už Slavia notně znervózněla a když ještě v 51. minutě vyloučil sudí Matějovského a Heš po 33 vteřinách střelou od modré upravil už na 4:0, bylo už pro hosty těžké udržet nervy na uzdě. V posledních deseti minutách hráli značně tvrdě, ale rozhodčí kromě vyloučení Čermáka v 53. a Šaffera v 57. minutě, tvrdou hru pouštěl. Ta byla také jedinou skvrnou utkání.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Podle vývoje obou zápasů pro nás byl těžší ten první. Tentokrát jsme soupeři nepovolili žádnou vyloženou šanci. Pokud jsme se v obraně dopustili chyby, s přehledem ji vyřešil brankář Svoboda. Hráli jsme podstatně lépe v obraně. Závěr se už zvrhl a hráči Slavie se snažili někoho spíše zranit."

Vladimír Růžička (Slavia): "Byli jsme odhodláni zvítězit. Dostali jsme ale brzy branku, Znojmo hrálo podstatně lépe. My jsme se tentokrát pořádně nedostali k zakončení a bez střelby se nedá vyhrát. Nedělní zápas byl pro nás smolný, tentokrát bylo vítězství Znojma jednoznačné. Závěr se přitvrdil, ale nikdo nikoho zranit nechtěl."