17'
32'
53'

Závěrečný nápor na body nestačil

Znojemští hokejisté vyšli na ledě Salzburgu bodově naprázdno. Rozhodly o tom první dvě třetiny, které domácí shodně vyhráli poměrem 2:1. Orli tlačili v závěru, snížili na rozdíl jediné branky a sahali po vyrovnání, na to ale nedosáhli. Dvě branky vstřelil Michal Kvasnica.

Rozhodující pro vývoj duelu se ukázala být produktivita prvních dvou útočných formací domácích. V osmé minutě po vyrovnaném začátku ještě Loney v brejku mířil jen do betonů Kantora, o minutu později už ale znojemský brankář lovil puk ze sítě, poté co odraženou střelu napálil pod břevno T.J. Brennan. V závěru třetiny navíc po Loneyho úniku uklidil volný kotouč do odkryté branky Florian Baltram. Orli ale nesložili zbraně a o 73 vteřin později zásluhou přesné střely Michala Kvasnici mezi betony domácího brankáře snížili.

Podobnou podívanou přinesla i druhá třetina. Domácí proměňovali nebezpečné situace kolem Kantorovy branky v množství dorážek a střel z blízkosti, v 27. minutě jedna z nich z hole Benjamina Nissnera přinesla zvýšení na 3:1. Když pak ve 32. minutě Baltramovu stelu dorazil Ty Loney, vypadalo to se šancemi Znojma na body mizerně. Jenže stačilo 27 vteřin a Michal Kvasnica slavil druhý gól v zápase po střele z mezikruží a Znojmo se najednou dostalo na koně. Gorčík trefil břevno, Sedlákův pokus skvěle vyrazil brankář Tolvanen.

Třetí třetina se nesla ve znamení znojemské aktivity a nevyužitých šancí. Prokeš minul odkrytou svatyni z mezikruží, Matuš nevyužil samostatný únik na Tolvanena. Když už se domácí dostali do útočného pásma, držel je na uzdě dobře chytající Pavel Kantor. Sedm a půl minuty před koncem přišlo další snížení, to když Prokešův pas převzal Dominik Tejnor a svou první trefou v sezóně ztenčil orlí ztrátu na jediný gól. Znojmo bylo i nadále aktivní, Svobodovu střelu v jedné z možností zblokoval pohotový obránce, ale na kýžené vyrovnání nakonec nedosáhlo. Při hře bez brankáře naopak pečetil výhru Red Bullu Ty Loney.

Matt McIlvane (Salzburg): Jsme rádi za vítězství i tři body, proti Znojmu se nám nehraje snadno. Myslím si, že naše hra v útočném pásmu dnes byla výborná, vytvořili jsme si hodně šancí, vzadu jsme některé situace možná nesehráli úplně perfektně, ale když došlo na klíčový okamžik, zvládli jsme ho dobře. To je důležité i pro další utkání.

Glen Hanlon (Znojmo): Pro nás to byl těžký zápas. Proti tak silnému týmu, který má tři výborné útoky, si nemůžeme dovolit udělat chyby, které jsme udělali. Měli jsme problém s důrazem domácích útočníků před brankou, jsou velcí a urostlí a našim bekům to dělalo potíže. I tak si ale myslím, že jsme měli dost šancí, abychom zde uspěli, ty jsme bohužel neproměnili.