O<sub>2</sub> Extraliga - út 21. 11. 2006

Zasloužená výhra Orlů

Z n o j m o - Ani ve třetím zápase po reprezentační přestávce Orli doma neprohráli. V bráně se objevil Jaroslav Kameš, posila z prvoligového Berouna, jenž nahrazuje zraněného Trvaje. I když znojemští hráči v zápase dvakrát prohrávali, vždy dokázali odpovědět a nakonec i zvítězit. Nejvíce se o to zasloužil Roman Erat, který zaznamenal dva góly. Další góly pak přidali obránci Němeček a Bičánek.
Domácí zahájili zápas velmi aktivně ve svižném tempu. Jareš přistrčil na pravou stranu Svobodovi, ten obkroužil celou branku a z otočky vystřelil, ovšem Lašák si místo u pravé tyče pohlídal. Na druhé straně uháněl po levém křídle Pivko, vystřelil a puk prošel jen těsně mimo znojemskou branku. Utkání se vyvíjelo dále ve velkém tempu. Dvakrát po sobě se dokázal do nebezpečné situace dostat Mrázek, avšak oba jeho pokusy skončily bez gólového efektu. Za Znojmo se osmělil Bičánek, který tvrdě pálil, Lašák puk jenom vyrazil před dojíždějícího Puchera, ale ten nedokázal kotouč propasírovat za záda pardubického brankáře. V polovině třetiny se po Čakajíkově nahození od modré dostal k puku Dopita a z otočky poslal puk jen těsně vedle.

V 16. minutě v přesilové hře už zvedali domácí hráči i diváci ruce nad hlavu. Avšak předčasně. Po pěkné souhře se před Lašákem zjevil úplně sám Říha, ale puk napálil jen do betonu brankáře hostí. O minutu později už branka padla, ovšem do opačné klece. Do sólového nájezdu se dostal Kolář, položil si vyjetého Kameše a bez problému zasunul puk do opuštěné klece. Orli po obdržené brance přidali na tempu. Lašáka se snažili překonat Dopita, Erat, Meidl i Bičánek, ale všichni bezúspěšně.

Na začátku druhé třetiny dostali Orli možnost hrát početní výhodu, kterou hned proměnili ve vyrovnávací branku. Bičánek spíše nahodil puk od modré čáry a k překvapení všech a hlavně brankáře Lašáka skončil kotouč v šibenici pardubické branky. Domácí branka ještě víc nakopla. Kotaška se pohybem uvolnil, popojel si až do kruhu a pálil na vzdálenější tyč. Brankář Východočechů stihl ještě okrajem betonu puk vytěsnit. Za pár minut se ke střele dostal znovu Kotaška, hostující brankář kotouč vyrazil před sebe, ale ani jeden z dotírajících Orlů ho nedokázal dopravit do branky.

Pořekadlo nedáš – dostaneš se potvrdilo i v tomto zápase. Růžička s Pucherem vybojovali puk, párkrát si ho vyměnili a před Lašákem se najednou sám objevil znojemský kapitán, avšak nedokázal kotouč zasunout do skuliny mezi tyčí a betonem.Hned z protiútoku přihrál Blažek před prázdnou bránu Ondřejovi, jenž neměl problém puk zasunou do Kamešovy svatyně. Za necelé tři minuty bylo opět srovnáno. K volnému puku se dostal Erat a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Domácí mohli jít v zápětí do vedení. Krátce po vyrovnání se do úniku dostal Plášek, nasadil na bekhend, ale Lašák si s jeho pokusem poradil. Těsně před druhou sirénou mohli Východočeši zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Sýkora však v nájezdu trefil jen tyč.

Začátek poslední dvacetiminutovky byl shodný se začátkem druhé. Orli v ní měli možnost hrát přesilovku, kterou také vzápětí využili. Němeček si vybruslil až k levé tyči, kde dostal přihrávku od Říhy a na druhý pokus překonal gólmana Pardubic. Odpověď hostů na sebe ale nenechala dlouho čekat. Za pět minut po Čalounově přihrávce vystřelil od modré Linhart a puk prosvištěl Kamešovi kolem levého ramene. Znojmo se z vyrovnání rychle otřepalo a nadále nebezpečně útočilo. Němeček si dobře najel do kruhu na Pucherovu přihrávku a jeho střela šla jen těsně mimo.

V 55. minutě se skóre znovu měnilo a to ve prospěch znojemských. Dopita obkroužil branku, bekhendem přihrál Jarešovi, který z první vypálil a před Lašákem stihl ještě tečovat Erat. Hosty tato branka rozhodila a do konce zápasu si žádnou velkou příležitost už nevytvořili. Zato Orli aktivně útočili. Další gól mohl přidat Beroun, avšak z bezprostřední blízkosti pardubického brankáře nepřekonal. V poslední šanci zápasu se ocitl minutu a půl před koncem opět Erat, ale jeho rána jen těsně minula horní růžek branky. Na závěr se hosté ještě pokusili vyrovnat po odvolání brankáře, ale byli to znojemští, kteří několikrát stříleli na prázdnou branku.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Utkání jsme chtěli hrát od začátku aktivně, protože nám obrana poslední dobou moc nešla, nehráli jsme dobře dozadu. Proto jsme to změnili, napadali jsme do hlouby obranné třetiny Pardubic a získali jsme tam hodně kotoučů. I když hra vypadala pro nás opticky velice dobře, měly Pardubice hodně nebezpečné protiútoky. Taky ze dvou nám daly dva góly. Jsme rádi, že jsme zápas nakonec takhle zvládli. Mužstvo dneska velice dobře bojovalo a zaslouží si za to pochvalu.

Miloš Říha (Pardubice): Prohráli jsme naprosto zaslouženě. Neodehráli jsme dobrý zápas. Byl to asi nejhorší zápas z naší strany. Domácí na nás vlítli, byli aktivní, hráli dobře, dohrávali souboje. Měli tam několik vynikajících hokejových akcí. Přesto nás mohlo zvednout to, že jsme se ubránili, dostali jsme se do vedení, ale v posledních zápasech děláme v obraně takové chyby, že zápasy prohráváme. Třetí třetina dnes od nás vypadala trochu líp. Dostávali jsme se víc do útočného pásma, hráli jsme aktivněji, vyrovnali jsme, ale obrovská chyba v obranném pásmu nás stála vítězství.