4:4
1/3
2/3

Žádný zápas není ztracený!

Vladmír Holík a <b>Petr Kumstát</b> svým premiérovým extraligovým gólem odstartovali ve třetí třetině zápasu na Spartě mohutný znojemský finiš, který v poslední minutě dovršil Marek Uram. Ačkoli Orli už prohrávali 1:4, dokázali se vrátit do zápasu a vezou z Prahy cenný bod!
Spartě chyběla hned pětice hráčů základního kádru (Žemlička, Tomík, Tomajko, Zábranský a brankář Bříza), náhradníci se však až na brankáře Přikryla dokázali v zápase prosadit. Právě dvojí Přikrylovo zaváhání v poslední části bylo jednou z příčin znojemského nástupu.

Zápas sice začala dělovka Pláška, pak Orli ve dvou přesilovkách svého soupeře výrazněji nehrozili. Navíc, po té druhé Oldřich Svoboda poprvé inkasoval, po Chabadově přihrávce od mantinelu se prosadil Ondřej Kratěna. Orli mohli skórovat až v závěru první části, Přikryl nájezd Urama s Pucherem vyřešil.

To se nedá říct o situaci v nástupu do druhé třetiny. Po chybě sparťanské obrany střílel tvrdě Folta a Přikrylem vyražený puk dorazil do branky Plch. Z vyrovnání se však Orli radovali jen sto vteřin, jelikož vzápětí poslal Spartu opět do vedení tvrdou ranou Nedvěd. Další velké šance měli Zelenka a Srdínko na straně domácích a Procházka, který nastoupil až od druhé třetiny, s Vorlem na straně druhé, brankáři k nekapitulovali.

Třetí část zahájila nadějná situace, ve které Uram dorážel střelu Soudka, z gólu se radovali domácí fanoušci. Zelenka vyslal do útoku Havelky, který nastoupil na místě zraněného Žemličky, Havelka si pohrál s pukem a prostřelil Svobodu. Autor druhé branky Nedvěd byl i u čtvrtého gólu, jeho střelu od modré tečoval Broš a ve 44. minutě to se Znojmem vypadalo špatně.

Trenéři Pazourek a Kastner poslali do hry čtvrtou pětku a právě dalekonosná střela obránce Holíka znamenala po několika minutách snížení na 2-4. Od Brošova gólu uplynulo jen pětapadesát vteřin. Znojmo dalo do hry všechno a ke snížení mu pomohl domácí brankář Přikryl, který pustil střelu Petra Kumstáta. Pro vytáhlého mladíka to byla premiérová trefa v extralize! Devětapadesát vteřin před koncem dokázala využít znojemskou hru bez brankáře Uram, který dorazil Přikrylem vyraženou střelu Jakeše.

Jakeš, který v zápase nahrál na dvě branky Orlů, se konce prodloužení nedočkal. Za rvačku s domácím Chabadou, ze které vyšel podle všeho jako vítěz, "vyfasoval" stejně jako druhý bijec trest do konce utkání. V prodloužení už branka nepadla a Znojmo si tak z Prahy odvezlo bod za remízu 4-4.

Milan Kastner (Znojmo): Nezačali jsme dobře, udělali jsme spoustu chyb, které naštěstí Sparta nedokázala využít. Ve druhé třetině jsme vyrovnali hru, po dvou slepených gólech v úvodu třetí části jsme však byli psychicky velice dole. Vyplatily se nám naštěstí změny v sestavě, hráči z lavičky dali dva góly a vybojovali jsme cenný bod.

Pavel Hynek (Sparta): I když jsme zápas nezvládli, hrál se oboustranně útočný hokej. Málokterý tým hraje na Spartě takhle aktivně jako Znojmo. Tak zkušený tým, jako máme, by však měl utkání za stavu 4:1 dovést k vítězství.