0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
1/3
2/3

Výborný Nechvátal vychytal první výhru ve Švýcarsku, Orli porazili Zug

Vítězné tažení Orlů v přípravě pokračuje. Na turnaji ve švýcarském Sursee dokonale zaskočili bohatý Zug. I díky výbornému výkonu Patrika Nechvátala, který zneškodnil všechny samostatné nájezdy soupeře, slaví Znojmo vítězství 2:1.

Znojmo ve své premiéře ve Švýcarsku zahájilo zápas lépe. Již v úvodních minutách si vytvořilo velký tlak, který mohl korunovat už ve třetí minutě Číp. Jenže gólman domácích hráčů a jeho vyrážečka byli proti jedovaté střele znojemského talentu. I Švýcaři ale hrozili, Thibaudeau zčistajasna v šesté minutě orazítkoval břevno za Nechvátalovými zády. Druhá půle úvodního dějství ale patřila Čechům. Nejdřív Šulák v obrovské šanci trefil břevno, následně se snažil Abdul, ale ač tísněn, dokázal vystřelit nebezpečně.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se Orli dostali pod tlak. Nejdříve musel Nechvátal krotit Sondellův pokus od modré, následně se nezalekl střely Zanggera a ve finále ještě zabránil gólu při samostatném úniku Lammera. Ovšem jak se přehoupla polovina duelu, na síle opět získali znojemští hokejisté, kteří se rvali ze všech sil vpřed. Nejdříve se ve třicáté třetí minutě málem prosadil Kousalík, následně jej chtěl napodobit Bartoš, ale ani jeden z útočníků nebyl úspěšný. Ve čtyřicáté minutě se ale stalo něco, k čemu směřovalo posledních deset minut hry. Branislav Rehuš dorazil za brankovou čáru Lattnerův a Štachův pokus, čímž otevřel gólový účet zápasu.

Třetí třetina byla dosti vyrovnaná, nejdříve se z několika dorážek neprosadilo trio Bartoš-Abdul-Šedivý, poté se z bezprostřední blízkosti netrefil domácí Suri. Zug se všemi prostředky snažil vyrovnat, ale Holdenovu a Alatalovu ránu ale Nechvátal v koordinaci s obranou zneškodnil. Na pokus Robina Grossmana byl ale krátký, zápas tak došel do prodloužení. To vítěze nepřineslo, v nájezdech pak byli díky neuvěřitelnému výkonu znojemského maskovaného muže úspěšnější. Zug neproměnil ani jeden ze čtyř nájezdů, na znojemské straně se prosadili Ondrej Šedivý a Colton Yellow Horn.

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Zug má špičkové hráče. Hrálo se nahoru dolu. Občas se mohlo zdát, že jsme pod tlakem, ale děláme letos novou obranu. Kluci nepropadli. Výborný výkon podal samozřejmě Patrik Nechvátal. Celý tým hrál dobře.

Nehrál Martin Podešva, protože má problémy se zády. Nebudeme ho zbytečně stavět do hry. Do branky se v sobotu postaví Tomáš Fučík. Jinak bychom měli hrát ve stejném složení jako proti Zug.