1:0, 3:2, 0:0
1/3
2/3

Všechny body ukořistili Draci

<em>Šumperk</em> - Ani jeden bod si znojemští hokejisté neodváží z ledu předposledního Šumperka. V úvodu zápasu se trefil pouze domácí Antonovič. Ve druhé třetině však byli diváci svědky pěti branek. Nejprve umístil kotouč do sítě Hulva. Pár sekund na to vrátil do zápasu Orly Svoboda, ale když v následujících minutách přidali Draci další dva góly zásluhou Vosátka a Sedláka, byl jejich náskok již o tři branky. Kolafa sice ještě snížil, ale to k bodům nevedlo a Znojmo prohrálo 2:4.

Úvod zápasu patřil hostům, první ránu vyslal na Hylákovu branku Haman, ovšem minul. Podobně si vedl při své příležitosti i Beroun. Domácí se dostali ke slovu až při vyloučení Kolafy, ale střela Tomáše Sedláka zamířila nad branku. V páté minutě se hosté propracovali k první velké příležitosti utkání a byla u toho opět první formace Orlů. Plášek si párkrát prohodil kotouč s mladým Svobodou, Hylák ale hosty vychytal. Na konci sedmé minuty zahrozil naopak Šumperk, ale Meluzínův průnik skončil zákrokem Horčičky. Další šance pak patřily hostům, rány obránců Štacha i Moravy za záda Hyláka nepropadly, a tak gólově zahřmělo na druhé straně. Ondráčkovu bombu vyrazil Horčička pouze k nepokrytému Radim Antonovičovi a obrozený šumperský střelec otevřel skóre duelu.

Vzápětí chtěl srovnat Václav Meidl, urostlý prostějovský odchovanec se sice obtočil kolem branky, zakončit však nedokázal. Chvíli na to měl na holi další dělovku Štach, Hylák opět zasáhl. Největší šanci vypracoval ve třinácté minutě pro Pláška mladý Svoboda, zkušený forvard ale opět pohořel na domácím brankáři. Pak si chvilku na elitní ostřelovače hráli Zukal s Orsavou, hlavně šumperský odchovanec a třinecký junior mohl dvakrát nebezpečně pálit na Horčičku, nejprve si však kotouč postavil hranu a nezbedně poskočil, následně zkušený muž ve znojemské brance vyrazil. Konec třetiny sice dohráli Draci v oslabení, ale také dostatečně daleko od Hyláka.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji znovu hosté a mladý Jakub Svoboda hned po třiceti vteřinách poslal kotouč na Hyláka, puk však skončil v lapačce domácí opory. Draci se snažili za každou cenu vytěsnit kotouč ven, často i přes zakázané uvolnění. Až ve dvacáté čtvrté minutě musel zasahovat i Horčička, propagační střela Haška však nesla etiketu s nápisem „Chyť si mě!“. O chvíli později tlačil kotouč do středu plochy k Pekrovi Hulva, mladý útočník Draků však byl již příliš v pohybu na to, aby přihrávku zachytil. Následně se provinil proti pravidlům juniorský mistr světa David a jeho trest mohl zužitkovat dvojnásobný seniorský světový šampion Meluzín. Jenže kotouč znovu neposedně poskočil a zkušený forvard tak nezamířil.

Ve dvacáté osmé minutě se před Hylákem znovu ocitl Plášek, štírek Orlů na brankáře ale nevyzrál. Poté zamířil David na trestnou znovu, Šumperk se usadil v pásmu, ale pořádně Horčičku neohrozil. Až šest vteřin po návratu hříšníka na led uspěl Matěj Pekr, který byl jediným, kdo v „šavlovačce“ holí trefil puk a poslal jej za bezmocného Horčičku. Radost střelce byla velká, opepřil ji však o pouhých dvacet osm vteřin později Jakub Svoboda. Nejproduktivnější Orel dosavadního průběhu ročníku si stáhl na modré čáře kotouč pod nohu, prohodil si jej na forhend a zápěstím rozmetal pavučinky v Hylákově brance.

Přesto mohli domácí truchlit jen chviličku. Marian Morava podrazil na červené čáře soupeře a vyloučení obránce hostů potrestal Lubomír Vosátko. Jeho první rána sice pohodu Horčičky nenarušila, na druhou bombu byl však znojemský gólman krátký. Vosátkova střela propadla brankáři mezi betony a domácí zadák mohl slavit svou první životní trefu v šumperském dresu. O dalších třicet sedm vteřin později jej napodobil Zdeněk Sedlák. Na toho číhala po nádherné kombinaci Tomáše Sedláka a Jakuba Hulvy prázdná branka, trio Draků rozebralo znojemskou defenzívu jako domeček z karet.

Hosté však dostali prostor vrátit se do zápasu. Při dvojnásobném oslabení Draků skóroval od modré Tomáš Kolafa. Hostům se poté dokonce podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale podle všeho regulérní trefu hostů rozhodčí neuznal pro údajné postavení útočícího hráče v brankovišti.

Vstup do třetí třetiny vyšel tentokrát lépe Šumperku. Pekrovu bombu srazil Horčička pouze k volnému Hulvovi, jeho dorážka však skončila mimo tyče. Poté se ale rozpoutalo „orlí peklo“, hosté stále více tlačili Šumperk do defenzívy a jejich snaha ještě vybojovat body byla naprosto očividná. Obrovskou šanci měl Haman, hostující kapitán ale ve velké příležitosti minul. Ve čtyřicáté deváté minutě trnulo domácím fandům znovu, ale Pláškovi štěstí v zápase prostě nepřálo. Znovu minul kotouč ve vyložené příležitosti.

Na druhé straně z ojedinělé šumperské příležitosti pálil v otočce Hrňa, ale jeho ránu Horčička pokryl. Možná nejdůležitější zákrok třetiny pak předvedl Hylák, který vychytal neskutečným způsobem do lapačky bekhend Berouna! Následně si při útočném napadání počínal nedovoleně Antonovič a hosté dostali výhodu přesilové hry. Ovšem Šumperk se i díky naprosté srdnatosti a bojovnosti ubránil, hosté se následně nedostali ani ke hře v power-play. Draci potřetí v řadě doma zvítězili a posunuli se v tabulce již na třinácté místo. Znojmo si udrželo pátou pozici a čeká na ně domácí duel s celkem Benátek nad Jizerou.

Svatoluk Číhal (Šumperk): Dnes jsme odehráli dobré utkání, zahráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Navíc nás podržel i Alexandr Hylák. Ten neuznaný gól? Já se přiznám, že jsem to neviděl, ale jsem samozřejmě za to rád, že nebyl uznán.

Jan Neliba (Znojmo): My si to utkání dnes prohráli sami, navíc proti nám stál skvělý Hylák, který dnes měl den. Ten gól na 4:3, který byl neuznaný, tam se to asi lámalo. Musíme se podívat na video, já tam žádný přestupek neviděl. Ale tohle nám zápas nevrátí.