38'
48'
50'

Vítězný start! Orli čtyřmi góly otočili duel v Kopřivnici

Znojmo má za sebou tříbodový start do nové sezóny. Na ledě Kopřivnice sice proti bojujícím domácím prohrávalo 0:1, vývoj zápasu ale poté otočilo čtyřmi góly. Trefili se Matuš, Köver, Stránský a Tomáš Svoboda, Orli tak domů vezou vítězství.

Znojemští po téměř měsíc trvajícím zápasovém půstu nevstoupili do zápasu podle představ. Byli sice aktivnější, ale proti bránícímu soupeři se nedokázali prosadit ani v přesilovkách. Naopak Kopřivnice hned tu první proměnila ve vedoucí gól, když si ve 12. minutě vybruslil před Groha nejproduktivnější hráč domácích v minulém ročníku Dominik Suchý a prosadil se. Největší možnost Orlů v úvodním dějství měl Luciani, samostatný únik však nezakončil přesně.

Orli postupem času ve druhém dějství získávali větší a větší převahu, na góly si ale museli dlouho počkat. Tejnor ve 32. minutě trefil jen tyč, další možnosti nevyužili Matuš ani Luciani. Pomohlo až zaváhání brankáře Hromady, který v 35. minutě vyjel z branky, ale rozehrál špatně a Radim Matuš pohotově trefil odkrytou klec. Ještě do přestávky pak Orli otočili skóre díky dorážce Jakuba Kövera z předbrankového prostoru.

Klid na znojemské hokejky ve třetí třetině vnesl gól Tomáše Svobody z bezprostřední blízkosti, navíc o necelou minutu později se přesnou střelou prosadil taky David Stránský v přesilovce pět na tři. Domácí, kteří se celý duel spíše bránili, ale předvedli bojovný výkon, ještě stihli zásluhou Robina Gebauera a jeho střely do horního rohu branky korigovat na konečných 2:4.

Mirslav Fryčer (Znojmo): "Pro nás jsou důležité 3 body, jestli někdo čekal výhru 17:0, tak tahle doba 2. ligy je dávno pryč. Po dlouhé době jsme favoritem, nemůžeme být překvapení, že soupeř umí taky přihrát. Nebylo špatné dostat na začátek takovou facku. Nic lehkého nás nečeká, musíme prostě hrát naši hru."