1:1, 0:1, 0:0
1/3
2/3

Vítězné tažení pokračuje

O s t r a v a - Ve vítkovické ČEZ aréně si Znojmo připomnělo úspěšné čtvrtfinále ze závěru loňské sezóny a dobrou strategií porazilo domácí tým těsným výsledkem 2:1. První třetina skončila nerozhodně, když na úvodní rychlou branku Selingra dokázali Vítkovičtí odpovědět. V prostřední části se však trefil do černého kanonýr <b>Erat</b>, jehož chytrá teč se nakonec stala vítěznou. Brankář Trvaj ve svém bývalém působišti zamezil všem dalším soupeřovým střelám v průniku za svá záda, a tak si Orli vezou ze severu Moravy cenné tři body, které jim zajistily poprvé v historii pobyt na první pozici extraligové tabulky.
Znojemští orli se na soupeřově ledě dlouho nerozmýšleli a hned po 41 vteřinách udeřili; z pravé strany se trefil Selingr po Dopitově pasu. Úvodní rozčarování domácího mužstva však trvalo jen krátce. V 5. minutě Burger od modré čáry vyrovnal, a využil tak přesilovku. Znojmo se následně muselo bránit dalším dvěma oslabením, zatímco na vítkovické straně šel pykat pouze jeden hráč. Kvůli horší disciplíně se Orli museli strachovat o průběžný výsledek, ale s pokusy Jurečky nebo Burgra si Trvaj poradil. V závěru třetiny zahrozili na opačné straně kluziště Erat a po něm Růžička, který skákavou střelou vyděsil Pince v brance Vítkovic. Skóre se ale neměnilo.

Do druhého dějství vstoupil aktivněji domácí celek, který několikrát prověřil pozornost znojemského gólmana. Při vyloučení Gulašiho se však ve 25. minutě radovali hosté, když Erat tečoval Mojžíšovo nahození do Pincovy sítě. Chvíli nato měli Orli další početní výhodu, kterou nevyužili, naopak modro-bílé nabudil Mojžíšův prohřešek ke zvýšení tlaku. Výpady vítkovických rytířů Köhlera, Irgla či Tomáška Trvaj statečně a se štěstím likvidoval a svou družinu podržel. V závěru prostřední dvacetiminutovky vidělo obecenstvo ještě několik šancí na obou koncích hřiště, ale do šatny odcházeli o gól spokojenější Znojemští.

Hned po přestávce naordinovali trenéři Znojma svým svěřencům obrannou taktiku, a tak se představení odehrávalo častěji v pásmu před jejich brankou, odkud Orli puky vyhazovali ven. Trvaj chytil dvě příležitosti Irglovi, poradil si i s Tomáškem a Šimíčkem, čímž zvyšoval nervozitu soupeře. V ne příliš vhodnou chvíli se nechal znojemský mladík Šmach vyloučit na čtyři minuty za zranění protihráče v obličeji, ale Vítkovičtí měli při obléhání Trvajovy svatyně převážně vychýlenou mušku, nepočítáme-li přesnou trefu Gulašiho do kolegy Káni a Krenželokův test odolnosti brankářova betonu. Stejný hráč následně znojemskou klec přestřelil a neujala se ani Irglova teč. Ostravanům pak nepomohla ani závěrečná power-play, na ukazateli zůstal svítit výsledek 2:1 ve prospěch Orlů, který je katapultoval na samý vrchol O2 extraligy při rovnosti bodů se Spartou a Zlínem.

Miloš Holaň (Vítkovice): Prohra nás mrzí. Věděli jsme, že Znojmo to postaví na Trvajovi, ale hlavně v první třetině jsme ho mohli několikrát překonat, bohužel se to nepodařilo. Znojmo, když to přeženu, mělo dvě střely a dalo z nich dva góly. Hráči bojovali do poslední chvíle, bod by si zasloužili, ale štěstí se k nám dneska otočilo zády.

Miloslav Hořava (Znojmo): Takový zápas se hodnotí jenom dobře. Podali jsme ve všech řadách výborný výkon a z branky nás podpořil vynikající Trvaj.