1:1, 5:0, 1:0
1/3
2/3

Vídeňská lavina neměla s Orly slitování

Znojemští hokejisté se premiérově v letošní sezóně představili v roli hostujícího celku. Na kolbišti Vídně drželi s domácími gólově krok jen první třetinu. Nevydařené druhé dějství a tři inkasované góly během třiceti dvou vteřin již byly nad orlí síly.

První třetina derby začala ve vlažnějším tempu. Orli, kteří hájili první pozici v tabulce, se v roli hostujícího celku soustředili na pečlivou defenzívu. Ani domácí Vídeň se však příliš do útoku nehnala a vyčkávala na chybu Znojma. První velká šance přišla ve 14. minutě, kdy Nechvátal předvedl ukázkový zákrok lapačkou po Schiechlově švihu. O pár vteřin později ale Troy Milam, letní posila Vídně, překonal znojemského brankáře střelou od modré. Vídeňský stadión se ale neradoval dlouho. Znojemský orel Ondrej Šedivý se po přesné přihrávce Yellow Horna ocitl sám před Lawsonem, potáhl si puk a bekhendem poslal kotouč přímo mezi nohy domácího gólmana.

V závěru třetiny se hra vyostřila a rozhodčí se nebáli hráče trestat. Orlům se naskytla příležitost dostat se do vedení, když sudí poslali dva domácí hráče na trestnou lavici. Dvojnásobná přesilovka, kterou si Znojmo přeneslo do druhé části, žádnou větší šanci nepřinesla.

V druhé periodě pokračovala znojemská přesilovka, Lawson však téměř žádné ohrožení brány nepocítil. Neproměněnou dvojnásobnou přesilovku v 5. minutě potrestala Vídeň kuriózním gólem. Za znojemskou kasou se zmocnil puku MacGregor Sharp a nastřelil jej na Nechvátala, jenž si puk srazil nešťastně do brány.

Druhá třetina patřila jednoznačně domácí Vídni, jenž postupně stupňovala svůj tlak. Gamache s Boisem se dostali do úniku a druhý jmenovaný volil rychlou střelu, kterou však Nechvátal zlikvidoval svými betony. Ve 34. minutě nastalo na ledě pro znojemské Orly peklo. Capitals vyslali spršku střel na znojemského brankáře, který chvíli odolával, ale na dorážku Kurtise McLeana již nestačil. Aby toho nebylo málo, o 19 vteřin později se odražený kotouč dostal k Dannymu Boisovi, jehož střela z první skončila ve znojemské síti. Ani to však domácím nestačilo. Puk se znovu dostal k Dannymu Boisovi, který ani napodruhé nezaváhal a třetí brankou Vídně během půl minuty překonal Fučíka, jenž v bráně vystřídal Nechvátala. Druhá perioda se Orlům naprosto nevyvedla. Šestou branku, která byla téměř totožná s tou pátou, vstřelil Derek Whitemore. Ke konci hrozivé třetiny došlo i ve vídeňské bráně ke změně, ačkoli nevyžádané. Tomas padl na Lawsona, který zůstal ležet na ledě a musel být vystřídán Kickertem.

Znojmo, které se před zápasem pyšnilo skórem 11:1, doufalo ve třetí třetině alespoň ve vylepšení děsivého stavu utkání. Rozjetá Vídeň ale byla proti a ve druhé minutě třetí třetiny předvedla krásnou akci. Ukázková kombinace začala za domácí bránou a skončila až ve znojemské bráně. Kompletní pětice hráčů Vídně si vyměnila puk, do přečíslení se dostali dva útočníci Vídně, Rotter přenechal puk Kurtisovi McLeanovi, který povedenou akci zakončil elegantním blafákem do bekhendu.

V druhé polovině třetí třetiny se Orli dostali do šance si alespoň částečně spravit chuť. Šedivý střílel do odkryté brány, ale Kickert na poslední chvíli zasáhl vyrážečkou. V závěru utkání si Znojmo ještě zahrálo přesilovou hru, při níž Šulák trefil dělovkou od modré pouze tyč Kickertovy svatyně.